• Karneval

• 31. 1. 2023 sme si po dvojročnej prestávke opäť na seba obliekli karnevalové kostýmy a masky. Naša školská telocvičňa sa premenila na rozprávkovú ríšu a hýrila farbami a skvelými nápadmi, ktoré šikovné ruky mamičiek a našich žiakov vlastnoručne vyrobili. Najnápaditejšie masky boli samozrejme odmenené. Po prehliadke karnevalových kostýmov nasledovala diskotéka a úplne na záver sme si všetci pomaškrtili na výborných šiškách, ktoré upiekli mamičky našich žiakov.

• Sánkovačka verzus kalamita

• Dňa 3.2.2023 sme absolvovali zimnú túru pod Grapou so 6.A. Zjazdili sme blízky svah ako stádo diviakov. Krásna panoráma, vyštípané líca, guľovačka, snehoví anjeli, bobovačka, vrecovačka...sánkovali sa deti, psy, tr. učiteľka. Boli sme v takom zanietení, že sa na nás s úžasom pozerali aj turisti na skútroch z neďalekého Poľska. Pri návrate domov začalo snežiť a snežiť a snežiť. A nastala snehová kalamita. My sme boli šťastní, že sme sa zdraví, ale poriadne unavení vrátili domov.

• Bystrý Ekožiak

• 30.1.2023 sme na našej škole zorganizovali vnútroškolskú súťaž s environmentálnym zameraním pod názvom BYSTRÝ EKOŽIAK. Súťaž pozostávala z teoretických i praktických vedomostí- separovania odpadu, recyklácie a určenia doby rozkladu vecí v prírode. Všetky žiačky bolo odmenené a prvé tri- Klaudia Bušová-8.A,Radka Šprláková- 8.A a Lucia Šprláková-7.A, si odniesli domov okrem diplomov aj eko- tašky. Ako výzvu do budúcna si  napísali odkaz " Čo budem ja osobne  robiť pre svoju planétu?"

• Exkurzia z Regionálnej výchovy a Slovenského jazyka, 26.01.2023

• Dňa 26.01.2023 sa žiaci 6.A a 6.B zúčastnili tvorivej dielne hrnčiarstva v Trstenej, kde nás p. Hoľma učil pracovať s hlinou a točiť na hrnčiarskom kruhu. Nasledoval výstup na  vyhliadkovú vežu trstenského kostola. Cestou na vrchol sme sa oboznámili s erbom Oravy a odmenou nám bol úžasný výhľad na mesto i okolie. Potom nasledovalo múzeum cechu hrnčiarskeho, kde sme sa dozvedeli niečo o histórii Trstenej. A aby toho nebolo málo, zastavili sme sa v mestskej knižnici, kde sme si zopakovali orientovanie sa v knižných registroch, zabavili sa pri vytváraní smiešnych príbehov z názvov kníh.
            Ak si myslíte, že tu naša exkurzia skončila – omyl!
            Nasledovala mokrá bodka: osviežili sme sa na plavárni v Tvrdošíne. A až potom sme sa vrátili šťastlivo domov. Bol to naplnený deň, hodný žitia. 😊

• Sánkovačka 2023

• Dňa 30.1. 2023 sme sa opäť po roku vrátili na zasnežený svah, kde sa deti do sýtosti vybláznili. Aj keď nám počasie veľmi neprialo, sánkovačku sme si užili a naspäť sme sa vrátili s vyštípanými červenými lícami. A že to stálo za to, si môžte pozrieť v našej fotogalérii.

• Okresné kolo Šaliansky Maťko

• Dňa 26.1.2023 sa v ZŠ Márie Medveckej v Tvrdošíne uskutočnilo Okresné kolo v prednese slovenskej povesti pod názvom Šaliansky Maťko J. C. Hronského. Našu školu reprezentovali žiaci Šimon Brnušák 6.B a Tánička Masláková 5.A . Hoci sa našim recitátorom nepodarilo stáť na stupni víťazov, predsa domov neodišli sklamaní. Nové zážitky a skúsenosti možno zúročia už v najbližšej recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín.

• Zimné radovánky v ŠKD

• V našom ŠKD sme sa rozhodli,že sa pôjdeme spoločne sánkovať,bobovať. Túto super akciu sme naplánovali na 24. 1. 2023. Po dobrom obede sme sa teplo obliekli,zobrali sane,boby,vrecia a vybrali na zasnežený kopec za dedinu. Tam sme si užili plno smiechu,radosti a dobrej nálady. Atmosféru našich zimných radovánok si môžete pozrieť na fotkách.

• Chlapci a dievčatá z jednej lavice, 20.1.2023

• Dňa 20.1.2023 organizovalo CVČ Trstená už 29. ročník súťaže „Chlapci a dievčatá z jednej lavice“. Naša škola vyslala svojich zástupcov zo 6.A aj 6.B. Súťažné disciplíny preverili ich vedomosti, všeobecný rozhľad ale aj športovú zdatnosť. Družstvo  6.B v zložení Adam Šikyňa ml. a Marianna Šimalová sa umiestnili na 3.mieste. Srdečne gratulujeme!

• Olympijský odznak všestrannosti

• Tento školský rok, v októbri, sa žiaci 6. - 9. ročníka zapojili do celoslovenského projektu testovania Olympijský odznak všestrannosti (OLOV) pre II. stupeň ZŠ. Cieľom projektu bolo zapojiť čo najviac žiakov školy do testovania v 6-tich disciplínach na hodinách TSV. Batéria testovania obsahovala: člnkový beh 10x5m, beep test (vytrvalostný beh), výdrž v zhybe nadhmatom, ľah sed za 30s, hod 2kg medicimbalom a skok do diaľky z miesta. Tí najlepší dostali aj odznak všestrannosti: - strieborný odznak získalo 6 žiakov a bronzový odznak si vezme domov 11 žiakov. OLOV je športový projekt Slovenského olympijského a športového výboru a jeho cieľom je podporiť všestranný pohybový rozvoj detí a motivovať ich k pravidelnému športovaniu. Všetkým žiakom srdečne gratulujeme.

• List od Ježiška

• Ani tento rok nezabudol Ježiško odpísať na naše listy, ktoré sme mu písali ešte pred Vianocami. Deti z nášho ŠKD s veľkou nedočkavosťou otvárali obálky so svojimi menami. Listy sme si spoločne prečítali a deti si ich neskôr starostlivo uschovali do svojich tašiek. Aká bola ich radosť si môžete pozrieť na fotkách.