• Adventný čas na 1. stupni :)

• Čakanie na Vianoce, darčeky a príchod Ježiška sme si spoločne so žiakmi spestrili otváraním adventného kalendára, ktorý bol plný krásnych aktivít. Deti si tento čas vychutnávali a každý deň plní očakávania čakali na koniec veľkej prestávky, aby jednotlivo prečítali pripravenú kartičku z adventného kalendára. Ďakujeme za tento krásny čas a všetkým zároveň želáme pokojný požehnaný rok 2023.

• Vianočná pošta

•

Všetci žiaci našej školy si tento rok na hodinách anglického jazyka pripravili vianočné pozdravy. Krásne posolstvo Vianoc bolo sformulované v anglickom jazyku. Anjelská pošta v podaní deviatakov všetky pozdravy rozniesla v posledný spoločný deň strávený v škole.

Takže, či už po anglicky alebo po slovensky, všetkým prajeme iba:

„Požehnané Vianoce“

„Merry Christmas Everyone“

😊

• Pytagoriáda

• V dňoch 7. a 8. 12. sa konalo školské kolo matematickej súťaže, Pytagoriáda. Žiaci počítali a lámali si hlavy nad pätnástimi logickými úlohami. V kategóriách: P3 boli úspešnými riešiteľmi Jakub Botek, Soňa Bušová, v P4 Adam Kubica a Michaela Šuvadová, P5 Dominik Oklapek, Šimon Drahula, Dávid Pikula a Adela Trojanová.

Starší žiaci boli úspešní v kategóriách P6 Šimon Brnušák, Branislav Šprlák, Natália Hubjaková, P7 Lukáš Šikyňa a P8 Karin Miklúšková a Klaudia Bušová.

Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme.

• Vianočné trhy

• Dňa 17.12.2022 s o 16:00 sa rozozvučali tóny vianočných piesní a začali sa vianočné trhy v budove Základnej školy v Hladovke. Naše deti ponúkali svoje vlastnoručne vyrobené výrobky, ponúkali tradičné vianočné pečivo. Najlepší bol punč a kapustnica. Konečne sme sa mohli stretnúť a stráviť príjemné popoludnie s známymi a priateľmi pri dobrom jedle.

• Priateľské zápasy na prvom stupni

• Tento krásny deň (16.12. 2022) sa niesol v duchu priateľských zápasov na 1. stupni. Prváci a druháci si zmerali svoje sily vo futbale a tretiaci so štvrtákmi si zahrali vybíjanú. Obe stretnutia si všetci žiaci aj s pani učiteľkami užili a veríme, že to nebolo poslednýkrát. Držíme sa hesla: V zdravom tele zdravý duch.

• ŠALIANSKY MAŤKO

• Vo štvrtok 15.12. 2022 sa v ZŠ s MŠ uskutočnilo školské kolo v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko.

Pozvanie do súťaže prijalo šesť recitátorov našej školy, ktorí súťažili v dvoch kategóriách. Tánička Masláková, Danka Kubicová, Lukáš Ogiela, Lucka Šprláková , Šimon Brnušák a Veronika Šimalová

Všetci podali vynikajúce výkony. Veľmi nás teší víťazstvo Táničky Maslákovej a Šimona Brnušáka. Získali prvé miesto a postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční začiatkom roka 2023.

Držíme im palce.

• 6. ročník Vianočnej pošty pre seniorov

• Naši žiaci z II.stupňa prijali výzvu spraviť pekné Vianoce neznámym starkým v domovoch. Poslali im vlastnoručne vyrobený a napísaný pozdrav! Pozdravy žiaci vyrábali na hodinách výtvarnej výchovy a venovanie písali s veľkou vervou nielen mladšie, ale i staršie ročníky.
            Ďakujeme za všetko to dobro, ktoré sa šíri prostredníctvom dobrých ľudí. Je ho treba ako soľ a obohacuje životy nielen cez Vianoce.

Ak ste zvedaví, ako Vianočná pošta vznikla, prikladáme link na rozhovor v klube seniorov. (24 minút) https://youtu.be/SZd4KFymE_w

• Vianočné pozdravy

• Vianočný čas sa nezadržateľne blíži. V škole začíname s výzdobou, pečením perníkov či oblátok. Do našich príbytkov sa pomaly vkrádajú reklamy cez médiá, ktoré o chvíľu zintenzívnia na sile a nám  pripomenú, že už je tu, najkrajšie obdobie roka.

Aj naši piataci sa pokúsili toto čaro Vianoc umocniť krásnym, ručne napísaným pozdravom či vianočným listom.  Nie sú v nich len želania, vinše, ale v listovom papieri sú ukryté ich detské radosti, školské zážitky. Chcú sa opýtať  známych, s ktorými nie sú v kontakte každý deň, ako sa majú, či sa im darí.

Radosť z ručne napísanej pohľadnice, listu v dnešnej dobe počítačov a moderných technológií určite poteší možno práve tých, ktorí nie sú až tak počítačovo-zdatní, i tých, ktorým sa takáto forma spomienky a vianočného blahoželania páči možno oveľa viac.

• Mikuláš 2022 na 1. stupni :)

• Dňa 6.12. 2022 sme sviatok sv. Mikuláša prežili slávnostne aj na 1. stupni. Keďže Mikuláš rád poteší všetkých sladkými dobrotami, nechali sme sa inšpirovať a spoločne sme si upiekli sladké muffiny. Deti sa s radosťou pustili do prípravy a ešte s väčšou radosťou do samotného jedenia. A že sme si tento deň naozaj užili, to môžete vidieť aj na foto.

• Súťaž v tvorbe prezentácie a v jej prezentovaní

• Každoročne na SJL dostanú žiaci II. stupňa témy i propozície k vytvoreniu prezentácie. Práce žiakov nehodnotí iba vyučujúca, ale i ostatní žiaci. Víťazmi sa stali  za školský rok 2022/2023: 8.A Vanesa Bušová, Lukáš Oleš, Maximilian Gonšor 9.A Karin Šikyňová, 9.B Natália Pikulová a Marika Pisoňová. Gratulujeme!