• Jesenná prechádzka do blízkeho okolia

• Jeseň je obdobím rôznych premien. Najviditeľnejšie je to v prírode,a preto sme sa my družinári vybrali 18.10.2022 na jesennú prechádzku do blízkeho lesíka. Spoločne sme tieto zmeny pozorovali. Vyšlo nám aj počasie, ktoré bolo prekrásne, užili sme si úžasné popoludnie. Ako nám bolo si môžete pozrieť na fotografiách.

• Turnaj malého futbalu chlapcov 5.-7.ročník

• Dňa 19. 11. 2022 sa naši žiaci zúčastnili futbalového turnaja v Trstenej. Hralo sa systémom každý s každým 2x10m. Po výsledkoch Hladovka 6:2 Štátna Trstená, Hladovka 2:4 Cirkevná Trstená a Hladovka 6:1 Liesek chlapci zaslúžene postúpili na okresné kolo. Chlapcom gratulujeme.

• Ako vymaľované...

• Dnešné účelové cvičenie bolo ako vypadnuté z maliarovej palety. Krásne počasie, spoločne zvládnutá (10km) túra, príjemné a veselé zážitky, opečená slanina, modlitba pri kaplnke za žiakov a učiteľov. Nuž čo si želať viac? Podobných dní v roku. Ďakujeme.

• Anketa v ôsmackej triede

• Žiaci ôsmeho ročníka sa na chvíľu stali novinármi a vyskúšali si tento žáner medzi svojimi spolužiakmi. Na záver zhodnotili odpovede. Iste by stálo za skúšku urobiť anketu vo vlastnej obci alebo v našej škole.

• Milión detí sa modlí ruženec

• Dňa 18.10. 2022 sa žiaci prvého stupňa spolu so svojimi pani učiteľkami zapojili do výzvy ,, Milión detí sa modlí ruženec ". Spojili sme spoločne svoje ruky k modlitbe za mier a pokoj vo svete.

• Jeseň - pani bohatá na vitamíny

• Pre toto ročné obdobie je charakteristickým znakom zber úrody plnej vitamínov. V piatok 7.10. 2022 sme sa v našom ŠKD rozhodli, že si z prineseného ovocia rôzneho druhu pripravíme ovocný šalát. Z družiny sme sa presunuli do školskej kuchynky,kde sme ich čistili,lúpali,krájali. Takto nachystané kúsky ovocia sme zamiešali a ochutnávali. Ako nám chutilo si môžete pozrieť na fotkách.

• Deň malého záchranára

• Vo štvrtok 6.10.2022 sa na 1. stupni ZŠ uskutočnil Deň malého záchranára na počesť svätého Michala, patróna chorých. Naša kolegyňa, zdravotná sestra a predsedníčka Slovenského červeného kríža v Čimhovej Júlia Šefčíková nám ukázala ako sa správne ošetrujú malé aj väčšie poranenia, porozprávala nám ako sa zachovať, keď sa niekomu stane úraz, predviedla nám stabilizovanú polohu, umelé dýchanie a masáž srdca. Ošetrovanie chorých si vyskúšali aj samotní žiaci. Tento deň bol pre nás všetkých prínosom, obohatením aj spestrením vyučovania.

• Uvítacia besiedka v ŠKD

• Dňa 23.9.2022 sme si v našom ŠKD pripravili uvítaciu besiedku v novom školskom roku. Aj s veľkým pričinením rodičov sme si pochutnali na bohatom občerstvení. Po ňom sme si všetci spoločne zatancovali. Ako sme sa zabávali si môžete pozrieť na fotografiách.

• Jesenné sudoku

• Písal sa prvý deň bavieho leta 5.10. roku 2022 v ktorom sa stretla  elita nadšencov číslic od nula po deväť. Sústredenie v knižnici prechádzalo špirálou vzostupu a bolo počuť iba škriatkov a bájne bytosti z kníh. Komu bolo málo? Všetkým. Preto sa pustili ešte do špeciálneho písmenkového sudoku. Nikto nezostal smutný, každý súťažiaci bol odmenený.