• Vojnový workshop

•

Mladí ľudia už málo vnímajú hrôzu vojny. Aj keď sa o tom učia v škole, sú to pre nich neosobné a vzdialené fakty. Preto sme sa rozhodli zúčastniť vojnového workshopu v Trstenej 11. 5. 2023 s našimi deviatakmi. Akciu Spomienky na časy vojny organizovalo CVČ v Trstenej v spolupráci s oddelením kultúry mesta Trstená . Sedem deviatackých tried sa zišlo v kine, kde im fundované osobnosti úvodnými slovami priblížili vojnovú situáciu vo svete a v Trstenej a ukázali im fotky z v čias vojny. Potom sa jednotlivé triedy vydali na púť po Trstenej, počas ktorej museli nájsť 7 stanovíšť, na ktorých im ešte žijúci pamätníci a dejepisári priblížili udalosti a vlastné spomienky na 2. svetovú vojnu. Nadšenci z Klubu vojenskej histórie na jednom stanovišti ukázali deviatakom počas púte historické zbrane, výstroje a techniku a predviedli malú rekonštrukciu bojov. Po putovaní sa všetky triedy opäť stretli v kine, kde im bol premietnutý dokumentárny film o sestrách Eberstark z Trstenej .
            Pevne veríme, že sme im pomohli si uvedomiť, aké je dôležité budovať a vylepšovať svoje vzťahy s ľuďmi, lebo práve tam sa rodí počiatok každého konfliktu ,či nevraživosti.

• Priateľské turnaje na 1. stupni

• Dňa 9.5. 2023 žiaci 1. a 2. ročníka predviedli svoje futbalové umenie v priateľskom futbalovom zápase. Aj keď oba tímy hrali veľmi vyrovnane, celý turnaj sa nakoniec podarilo vyhrať žiakom 2. ročníka.

Žiaci 3. a 4. ročníka si spločne zahrali vybíjanú. Utvorili sme zmiešané družstvá tretiakov so štvrtákmi, čo sa ukázalo ako dobrá voľba. Obe družstvá totiž hrali s plným nasadením a vížazmi sa stali oba tímy.

Všetkým srdečne gratulujeme a sme radi, že láska k športu stále pretrváva.

• Deň Zeme- "Jarné upratovanie s Maxom"

• Sneh už na viacerých miestach zmizol a odhalil naše prehrešky voči prírode. Tak sme sa rozhodli slnečný 5.máj stráviť jej  upratovaním a využiť tak aj príležitosť zapojiť sa do súťaže "Jarné upratovanie s Maxom" , ktoré vyhlásila na tento rok Slovenská agentúra životného prostredia. Žiaci celej školy dnes vyupratovali chotáre obce Hladovka v spolupráci s obcou, ktorá nám poskytla vrecia a tie naplnené aj vyzbiera. Najkrajšie fotografie sme poslali a budeme čakať, či motyka vystrelí! Zároveň chceme poprosiť a vyzvať každého, kto rád chodí do prírody, aby si so sebou vzal vrecia a rukavice a popri prechádzke zbieral aj pohodený odpad ako my dnes.

• McDonald´s Cup

• Dňa 28. apríla 2023 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili minifutbalu mladších žiakov pod názvom McDonald's Cup v Trstenej. Sily si zmeralo sedem družstiev. Hralo sa neuveriteľných 21 zápasov. Výkony všetkých družstiev boli veľmi vyrovnané. Aj keď sme sa neumiestnili na medajlových métach, naši žiaci sa ani náhodou nedali zahambiť a bojovali do poslednej chvíle.

• Zápis do 1. ročníka

• Dňa 25.4. 2023 sa na našej škole uskutočnil zápis žiakov do 1. ročníka. Na chvíľu sa škola premenila na rozprávkovú krajinu, v ktorej vládla zlá kráľovná a jej zlobu museli premôcť Snehulienka, trpaslíci a naši predškoláci. V domčeku u trpaslíkov sa popasovali s rôznymi úlohami a svojimi vedomosťami dokázali, že sú pripravení stať sa budúcimi prvákmi.

• Koncert ZUŠ Trstená

• Dňa 18. 4. 2023 naša škola privítala talentovaných žiakov zo Základnej umeleckej školy v Trstenej. Predviedli nám pestrý program spevu, hudby a tanca. Cieľom tohto podujatia bolo prezentovať deti, ktoré zmysluplne využívajú svoj voľný čas na rozvoj nadania, ktoré im bolo dané do vienka. Týmto chceli motivovať našich šikovných žiakov, aby aj oni využili svoj talent a ďalej ho rozvíjali  štúdiuom na ZUŠ v Trstenej.

• Zápis detí do 1. ročníka na školský rok 2023/2024

• Milí rodičia budúcich prváčikov!

Zápis detí do I. ročníka sa bude konať dňa 25. apríla 2023 /utorok/ o 13:00 hod. v budove ZŠ s MŠ Hladovka. Na zápis je potrebné doniesť: rodný list dieťaťa, poplatok 20 € za knihu, sadu písaniek potrebných pre prváka a prosíme vyplniť  elektronickú prihlášku, ktorú môžete vytlačiť a podpísanú obidvoma rodičmi doniesť na zápis.

ĎAKUJEME a tešíme sa na Vaše dieťa i Vás!

• Deň narcisov 2023

• Na Slovensku pribudne ročne okolo 40 000 onkologických pacientov. Život občas "bodne", obráti sa naruby a to v mnohých prípadoch oznámenia onkologickej diagnózy. Liga proti rakovine organizuje každoročne zbierku na pomoc takýmto pacientom. Naša škola a obec Hladovka sa  do tejto výzvy zapojila a spoločnými silami tak pomože  sumou 694,75 eur. Liga proti rakovine ďakuje všetkým, ktorí sa na „život z inej strany“ dokážu pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispenia do zbierky Deň narcisov. Naši žiaci si dnes pripli kvet narcisu na žlté tričká a kvet sa pokúsili aj znázorniť...

• Čítanie družinárov v MŠ

• Počas mesiaca marec na podnet pani učiteliek z MŠ vybratí družinári chodili čítať po obede škôlkárom pred spaním. Táto aktivita sa im veľmi páčila a hlavne keď odchádzali so sladkou odmenou. Veríme, že aj na budúci rok si túto aktivitu zopakujeme.