• Jarné tvorenie v ŠKD

• Jarné slnko aj samotné ročné obdobie nás povzbudilo v našom klube k tvoreniu rôznych pekných prác. Šikovnosť našich družinárov si môžete pozrieť na fotkách.

• Piškvorkový turnaj

• Dňa 17.4. 2023 si žiaci prvého stupňa zmerali svoje sily v Piškvorkovom turnaji. Žiaci boli rozdelení do 2 kategórií: 1. kategória prvý, druhý ročník, 2. kategória tretí a štvrtý ročník. Turnaj bol plný napätia a emócií, nakoľko každý chcel vyhrať.

Nakoniec sa to podarilo týmto žiakom:

1.kategória:

1. miesto - Lukas Buš (2.roč.)

2. miesto - Adela Šikyňová ( 2.roč.)

3. miesto - Alexander Buš (2.roč.)

2.kategória:

1. miesto - Barbora Šuvadová (4.roč.)

2. miesto - Adam Kubica (4.roč.)

3. miesto - Dominik Vnenk (4.roč.)

Víťazom srdečne gratulujeme.

• "Speed dating" 9.ročník

• Vedieť sa vo svete opýtať na čokoľvek, položiť otázku zrozumiteľne, je pre človeka veľmi
            praktické a niekedy aj dôležité. Je to však oblasť, v ktorej študenti často robia chyby. A tak
            sme sa rozhodli, že na hodine anglického jazyka pristúpime k danému učivu prakticky.
            Zapálili sme sviečky, pustili hudbu a žiaci v príjemnom prostredí odpovedali na otázky, ktoré
            si vzájomne kládli. Určite sa veľa o sebe dozvedeli a my dúfame, že táto forma im pomohla
            pochopiť tvorbu anglickej otázky.

• "Stone soup" - Kamenná polievka

• Počuli ste už niekedy o polievke z kameňa? A nie hocijakého....... "from magic stone", teda
            zo zázračného kameňa. Žiaci 6.AB na hodinách anglického jazyka „uvarili“ takúto polievku
            počas krátkeho divadelného predstavenia a predviedli ho v anglickom jazyku.
            Či im chutila? Hmm? Musíte sa ich opýtať.

• Okresné kolo Biologickej olympiády

• Dňa 13.4. 2023 naša škola organizovala Okresné kolo Biologickej oympiády , kategórie E. Súťažilo sa v dvoch odbornostiach botanika a zoológia. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci v odbornosti ZOOLÓGIA- a to Lukáš Šikyňa, 7.A. a Laura Kukucová, 8.A. Súťaž pozostávala z troch častí- test, praktická časť- zbierka a identifikácia druhov. Súťažiaci mohli spolu dosiahnuť až 150 bodov. Lukáš získal 109,5 boda a stal sa úspešným riešiteľomLaura získala 124 bodov a umiestnila sa tak na 3. mieste. Obidvom našim šikovným žiakom srdečne gratulujeme k úspechu!

• Školské kolo SLÁVIKA a HELIGONKÁRA, 12.4.2023

• Dňa 12.4. 2023 sa v priestoroch našej krásnej knižnice konala spevácka súťaž SLÁVIK a tiež súťaž HELIGONKÁROV. Celou školou sa ozýval spev a heligonkárske majstrovstvo malých i veľkých slávikov, heligonkárov.

Súťažilo sa v štyroch kategóriách, kde štvrtou kategóriou boli heligonkári.

V prvej kategórii zvíťazili:

1.miesto Barbora Trojanová, 3.r.,

2. miesto Dušan Greštiak, 3.r.,

3. miesto Mária Škrabeková, 3.r.,

v druhej kategórii získali:

1. miesto Tobias Buš, 5.B.

2. miesto Sára Hutlasová, 5.B.,

3. miesto Martina Kovaliková, 6.A

a v tretej kategóriii:

1. miesto Klaudia Šprláková, 7.A

2. miesto Klaudia Bušová, 8.A

3. miesto Lucia Šprláková, 7.A

Vo štvrtej kategórii súťažili heligonkári a dopadlo to nasledovne:

1. miesto Klaudia Bušová, 8.A

2. miesto Augustín Cyrul, 7.A

3. miesto Radovan Brnušák, 5.A

Branislav Brnušák, 7.A

Prvé miesta v speve nás pôjdu reprezentovať na okres. Všetkým spevákom a heligonkárom Ďakujeme za účasť a výhercom srdečne BLAHOŽELÁME!

• Okresné kolo GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

• Dnes, v posledný marcový deň sa uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády. Po dvoch online ročníkoch  sme sa všetci stretli na ZŠ M. Medveckej v Tvrdošíne. Našu školu repreznetovali traja žiaci, ktorí súťažili v dvoch kategóriách. Po absolvovaní teoretickej, praktickej časti a testových otázkach z regiónu Orava obsadila v kategórii G výborné 3. miesto Danka Kubicová. V kategórii F súťažili Sára Miklúšková a Adam Šikyňa ml., neumiestnili sa síce, ale urobili pre dobrý výsledok všetko, čo bolo v ich silách a preto si tiež zaslúžia pochvalu.

• Okresné kolo vo florbale

• Dnes 30. 3. 2023 sa naši žiaci zúčastnili florbalového turnaja v Nižnej. Hralo sa systémom každý s každým 2x10min. Nakoniec chlapci tento rok skončili celkovo na štvrtom mieste z celého okresu Tvrdošín. Chlapcom gratulujeme.

• Okresné kolo chemickej olympiády

• Dňa 30.3.2023 sa na GMH v Trstenej konalo okresné kolo chemickej olympiády kategórie D. Našu školu reprezentovali dvaja deviataci , a to Henrieta HutlasováJakub Trojan. Po absolvovaní náročného testu museli obidvaja  zrealizovať a zvládnuť  aj praktickú časť súťaže. Obaja naši žiaci skončili ako úspešní riešitelia, k čomu im srdečne blahoželáme!

• Oravské krpčeky 2023

• Dňa 25.3.2023 sa deti s DFS Goral zúčastnili regionálnej súťažnej prehliadky Oravské krpčeky s podtitulom Eniki beniki. Naši súboristi sa predstavili s programom Cepene (Čepčenie). Každé malé dievča očakáva keď príde deň a ona sa bude vydávať. V silnej konkurencii si vytancovali STRIEBORNÉ PÁSMO, ale na postup to nestačilo. Mladým, nadšeným a samozrejme nadaným folkloristom gratulujeme!