• Bubnovačky 2022

• Dnes 18.11.2022 sa aj naša škola zapojila do 9.ročníka podujatia Bubnovačky, ktoré každoročne organizuje Centrum Slniečko, n.o., člen Koalície pre deti Slovensko, ktoré sa problematike násilia na deťoch venuje viac ako 20 rokov.  Bubnovačky sa realizujú pri príležitosti Svetového dňa zneužívania a týrania detí. Bubnovaním chcú deti zdôrazniť potrebu ozvať sa, nesedieť ticho, keď nám je ubližované, alebo sme svedkami násilia v bezprostrednom okolí. Každé dieťa si zaslúži vyrastať v bezpečnom prostredí bez akéhokoľvek násilia. Bubnovali sme, aby nás bolo počuť!

• Privítajme starkých v škole

• Veselo bolo v našej škole, keď nás prišli navštíviť naši starkí. A veruže ich nebolo málo. My sme si pre nich pripravili kyticu uvitú z piesní, tancov, básní. Úsmev na tvári našim starkým vytvorila aj nádherná goralská muzika, ktorá sa ozývala nielen na slávnostnej omši, ale pozdvihla náladu aj počas programu, ktorý sme si pre nich pripravili. Potom už nasledovalo vďačné pozvanie do jednotlivých tried, kde bolo nachystané  úprimné pohostenie pre starých rodičov, ktorým za všetko zo srdca ďakujeme.
            Fotografie zo stretnutia si môžete pozrieť na tomto odkaze.

• Informatická súťaž iBobor

• Žiaci našej školy sa v dňoch 7., 9. a 11. novembra zúčastnili celoslovenskej informatickej súťaže iBobor. Súťažili v kategóriach Kadet (8.-9.ročník), Benjamín (6.-7.ročník) a Bobrík (5.ročník). V kategórii Kadet sa úspešnými riešiteľmi stali: Branislav Greštiak (8.B), Erika Šprláková (8.A), Laura Kukucová (8.A), Adrián Šikyňa (9.A), Matúš Števuliak (9.A), Kristián Hrkeľ (9.A). V kategórii Bobrík sa úspešnými riešiteľmi stali: Šimon Drahula (5.A) a Dominik Drahula (5.A). Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme.

• Nočná obloha

• Dňa 10.11. 2022 si naši štvrtáci našli čas a ešte pred Martinským lampiónovým sprievodom sa stretli pred školou a išli pozorovať nočnú oblohu. Cez teleskop bol kráse viditeľný Jupiter aj so svojimi štyrmi najväčšími mesiacami, nakoľko ich Jupiter má v skutočnosti až 79. Veľmi zaujímavý bol tiež pohľad na Mesiac. Chceme sa veľmi pekne poďakovať Timotejovi za jeho ochotu a čas, ktorý si pre nás našiel a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

• Družobná návšteva

• Po dlhom kovidovom období sme sa konečne mohli stretnúť s našim družobným ŠKD Suchá Hora. Tým dňom bol 4. 11. 2022. Veľmi sme sa na ich návštevu tešili,pripravili sme pre nich aj malé občerstvenie. Po vzájomnom predstavení a rozhovore sme sa vybrali do telocvične,kde sme si spoločne zahrali turnaj vo vybíjanej. Ako to všetko prebiehalo si môžete pozrieť na fotkách.

• Turnaj florbalu chlapcov 5. - 9.ročník

• Dňa 3. 11. 2022 sa naši žiaci zúčastnili florbalového turnaja v Liesku. Hralo sa systémom každý s každým 2x10min. Po výsledkoch Hladovka 2:8 Štátna Trstená, Hladovka 5:1 Cirkevná Trstená, Hladovka 3:1 Vitanová a Hladovka 4:1 Liesek chlapci zaslúžene postúpili na okresné kolo. Chlapcom gratulujeme.

• Jesenná slávnosť

• Dňa 27.10. 2022 mali žiaci na 1. stupni celkom iný deň, pretože sa na našej škole konala Jesenná slávnosť. Deň sa niesol v duchu jesenných farieb a zdravej zeleniny. Deti si počas predchádzajúceho týždňa vyzdobili priestory 1. stupňa zeleninou, ktorú vypestovali vo svojich záhradkách. Naši štvrtáci otvorili túto milú slávnosť divadelným predstavením s názvom Dedko mrkvu nasadil a do divadielka zapojili aj našich najmladších prvákov. Tí svoju šikovnosť ukázali, keď zo záhradky vytiahli maximrkvu. Následne sme ich pasovali za právoplatných žiakov našej školy. Zdravou odmenou bola pre všetkých chutná zeleninová polievka.

• Turnaj malého futbalu dievčat 5.-7.ročníka

• Dnes 27. 10. 2022 sa naše žiačky prvý krát zúčastnili futbalového turnaja v Trstenej. Hralo sa systémom každý s každým 2x10m. Po výsledkoch Hladovka 5:3 Štátna Trstená, Hladovka 0:3 Cirkevná Trstená a Hladovka 0:7 Vitanová. Celkovo dievčatá obsadili pekné tretie miesto. Dievčatám gratulujeme.

• Prednáška "Výživa tínedžerov"

• Dňa 25.10. 2022 sa na našej škole uskutočnili prednášky ohľadom zdravého stravovania našich dospievajúcich žiakov 7. ,8. a 9. ročníka. Prednášky viedla p. Ing. Lýdia Števaňáková, výživová poradkyňa. Poslucháči sa mohli dozvedieť aké je správne a vyvážené množstvo prijatej potravy u detí v tomto veku, čo je zdravé a čo nezdravé konzumovať , aký význam má aj  pohyb pre ich dorastajúce telá. Ostáva už len získané vedomosti aplikovať v praxi...

• Divadelné predstavenie Psíčkovo

• Dňa 21.10. 2022 na našu školu zavítali divadelníci z Prešova a predviedli sa nám v predstavení pod názvom Psíčkovo. Divákmi boli nielen žiaci prvého až šiesteho ročníka našej školy, ale aj naši malí škôlkári. Predstavenie bolo veľmi zábavné, ale aj poučné. Deti svoju spokojnosť vyjadrili smiechom a potleskom.Už teraz sa tešíme na ďalšie divadielko.