• Svetový deň AIDS

• 1. december je tohtoročne už 15. ročník Svetový deň AIDS, ktorým sa celosvetovo pripomína boj proti tejto nevyliečiteľnej chorobe. AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás. Červené stužky sú symbolom a názvom kampane boja proti AIDS, ktorú podporuje aj  Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Červené stužky sme sa posnažili vytvoriť aj my s našimi žiakmi.Posúďte , či sa vydarili.

• Preventívne aktivity

• V priebehu mesica november žiaci 4. a 5. ročníka absolvovali preventívne aktivity v spolupráci s CPPP a P so sídlom v Tvrdošíne. Štvrtácky program pod názvom "Druhý krok" bol zameraný na rozvíjanie emocionálnych a sociálnych zručností prostredníctvom aktivít, hier a príbehov. Program kladie dôraz na pochopenie emócií a správne narábanie s nimi v rôznych situáciách . Piataci v rámci programu "Ako byť dobrý kamarát " mali dospieť k uvedomeniu si a zamysleniu, čo je kamarátstvo a dobré vzťahy v triede, kedže potrebujú určitú dobu na adaptáciu sa na II. stupeň a spoznávanie spolužiakov navzájom. Za spoluprácu ďakujeme pani psychologičkám z centra CPPP a P .

• Divadelné predstavenie Škriatkovsky dobré Vianoce

• Dňa 1.12. 2022 sme si predvianočné obdobie spolu so žiakmi 1. stupňa spestrili návštevou divadelného predstavenia pod názvom Škriatkovsky dobré Vianoce. Šou škriatkov Fifa, Luny a Puka nás natoľko vtiahli do deja, že už teraz sa tešíme na Vianoce.

• Nech ruky zhotovia, čo srdce miluje

• Občas máme pocit, že škola je to, čo je v knihách, čo je zapísané v zošitoch. No škola je predovšetkým to, čo je zapísané v našich srdciach.
            A v nich je zapísaná aj hlboká láska k našim rodičom, starým rodičom... Aby sme nezabudli nielen na ľudí, ale aj na ich zručnosť, tento rok sa vo zvýšenej miere venujeme téme Nech ruky zhotovia, čo srdce miluje. Teda remeselnému odkazu našich predkov.
            Oprašujeme staré remeslá, učíme sa nové zručnosti, neraz bojujeme s našou trpezlivosťou. Výsledkom sú nádherné výroby, znovuobjavená schopnosť spolupráce pri práci, rozvoj jemnej motoriky, uvedomenie si hodnoty práce ľudských rúk a v nemalej miere obdiv voči tým, ktorí sa venujú remeselnej výrobe.

• Všetkovedko 2023

• Dňa 30.11. 2022 sa žiaci 1. stupňa opäť, tak ako každý rok, zapojili do vedomostnej súťaže pod názvom Všetkovedko. Svoje vedomosti si prevetrali druháci – Martin Buš, Lukas Buš, tretiaci – Jakub Botek, Jakub Dulka, Soňa Bušová a štvrtáci – Miriam Blahová, Šimon Buš, Adam Kubica v rôznych oblastiach, ako je prírodoveda, vlastiveda ale aj matematika, hudobná výchova či angličtina. Sme veľmi radi, že záujem žiakov neutícha a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

• Náboj Junior

• 25.11. 2022 sme boli na matematicko - fyzikálnej súťaži v Námestove. Zo štrnástich  základných škôl a gymnázií obsadil náš tím krásne piate miesto. Na fotografii vidíte celý náš super tím v zložení: H. Hutlasová, B. Greštiak, D. Červeň, B. Hruštinec.

• Objav svoj talent

• Dňa 23.11.2022 sa naše 4 žiačky /N. Pikulová, S. Dutková, N. Tokarčíková a R. Šprláková/ zúčastnili výtvarnej súťaže Objav svoj talent, ktorá bola na ŠUP v Nižnej. V kategórii 9. ročník získala N. Pikulová tretie miesto a v kategórii 8. ročník bolo udelené čestné uznanie R. Šprlákovej. Gratulujeme.

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku 24. 11. 2022

• S novým školským rokom prichádzajú aj nové kolá predmetových olympiád. Preto sme aj my pre našich žiakov pripravili školské kolo Olympiády v anglickom jazyku 2022.
            Žiaci súťažili v dvoch kategóriách a takto premenili svoje vedomosti na body:
            Kategória 1A
            1. miesto - Tobias Kratoň, 7.B
            2. miesto - Adelka Šikyňová, 7.B
            3. miesto - Lukáš Šikyňa, 7.A
            Kategória 1B
            1. miesto – Radka Šprláková, 8.A
            2. miesto – Boris Hruštinec, 9.B
            3. miesto – Kristián Hrkeľ, 9.A
            Víťazom, ktorí postupujú na okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku v januári 2023 prajeme „break
            a leg“ a dúfame, že sa im bude dariť čo najlepšie.
            Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a povzbudzujeme ich k štúdiu tohto krásneho jazyka.

• Tvorba kaligramov

• Kaligramy, grafické básne, tvorili i naši ôsmaci na hodine literatúry. Tieto básne majú  slová usporiadané do určitého obrazca. Tu sú niektoré ich výtvory.

• Svätomartinský lampiónový sprievod

• V predvečer sviatku svätého Martina - 10. 11. 2022 sa už tradične konal v našej obci lampiónový sprievod organizovaný základnou školou. Ten sa začal najskôr svätou omšou. Po nej sme sa stretli pred školou,kde po zasvietení lampášov rôzneho druhu sme sa pomalým krokom vybrali na horný koniec dediny,kde sa už tradične konalo vypúšťanie lampiónov šťastia. Po vypustení posledného boli všetci pozvaní na teplý čaj pripravený našou bývalou školníčkou pani Gallasovou a jej synom. Veríme, že túto akciu si zopakujeme s veľkou radosťou aj o rok v takom hojnom počte ako to bolo tentoraz. Tešíme sa na Vás.