• NOC VEDY 27.09.2024 Žilina

• Žiaci deviateho a ôsmeho ročníka navštívili jedinečný festival vedy na Slovensku, ktorý prináša unikátne novinky a prezentácie zo sveta výskumu a inovácií.

• Medzinárodný deň prvej pomoci

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa prvej pomoci sme si spoločne so žiakmi 1. stupňa pripomenuli, aké dôležité je podať rýchlú prvú pomoc pri osobe, ktorá je v bezvedomí. Pani učiteľka Šefčíková, členka Červeného kríža, nielen vysvetlila, ale aj názorne za pomoci žiakov ukázala, ako dať osobu v bezvedomí do tzv. stabilizovanej polohy. Žiaci s veľkým záujmom sledovali všetky kroky, pretože im bolo vysvetlené, že podobná situácia môže nastať aj doma. Ako ďalšiu zaujímavú a dôležitú vec sa deti naučili - odniesť zraneného vytvorením stoličky pomocou vlastných tiel.

Celá prednáčka ubehla veľmi rýchlo a my sa už teraz tešíme na ďalšie veľmi užitočné stretnutie s pani učiteľkou Šefčíkovou.

• Tretiaci a ich splnená výzva

• Dňa 15.9.2024 bol nedeľný deň, kedy si mohli vybrať odmenu za vypracovanú výzvu z prázdnin naši tretiaci.

Táto výzva obsahovala vypracovať počas letných prázdnin 8 pracovných listov z matematiky a 8 zo slovenčiny. Všetci sa radi zapojili a tak mohli ísť na pizzu, kofolu a do kina na krásnu rozprávku – „Cesta za legendou“. Patrí im veľká pochvala, nech im to vydrží.

• Účelové cvičenie úspešne absolvované!

• Dňa 6.09. 2024 účelové cvičenie.

Nechceli sme presedieť krásne jesenné počasie. Urobili sme perfektný štart do nového školského roka! Žiaci 6., 8. ročníka zamierili na Liptov a zdolali Kvačiansku dolinu, ročníky: 5., 7. a 9. navštívili rodisko Juraja Jánošíka a prevetrali Jánošíkove diery zdola i zhora.

Vybrali sme si miesta zaujímavé svojou atmosférou, ktorá vynikne práve na jeseň. Pestrofarebný les, čarovné vyhliadky, miesta, na ktorých sa nemusíte nikam ponáhľať, stačí jednoducho kráčať a nechať sa unášať jesennou prírodou a svojimi myšlienkami.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025

• Dňa 2.septembra 2024 sme slávnostne zahájili nový školský rok 2024/25. Po svätej omši sa žiaci presunuli na ihrisko v školskom areáli, kde v krátkom príhovore p. riaditeľka privítala našich prvákov, žiakov zo Suchej Hory, ktorí k nám prišli do 5. ročníka i nových učiteľov. Následne si triedni učitelia odviedli žiakov do tried. Prvákov osobitne privítal p. starosta Brnušák, ktorý im odovzdal malé darčeky.

Fotografie z prvého dňa v škole nájdete na nasledovnom linku: https://eu.zonerama.com/zshladovka/Album/11979830