• Vyhodnotenie ekohliadky

Dňa 14.06.2024 sme vyhodnotili separovanie odpadu v triedach na II. stupni, ktoré sa priebežne kontrolovalo od januára do júna . Triedy mohli dostať pri každej kontrole Eko-hliadky 9 bodov, po 3 body za každý kôš- papier, plasty a komunálny odpad. Po celkovom zrátaní bodov sa prvých troch priečkach umiestnili tieto triedy:
            1.miesto- 5. ročník, 2.miesto- 6.A., 3.miesto- s rovnakým počtom bodov- 8.B a 9.B. Pani riaditeľka tieto najlepšie triedy odmenila finančne( 1. miesto- 100 eur, 2. miesto-50 eur, 3. miesto-30 eur). Výhry môžu žiaci využiť počas koncoročných výletov, alebo na iné triedne aktivitky.

• Okolo Tatier

V piatok 14.6.2024 sa začal 56.ročník cyklistickej akcie Okolo Tatier 2024, ktorý sme si nemohli nechať ujsť. Preto sme sa so žiakmi v priebehu vyučovania presunuli na hlavnú cestu, kde sme hlasnými pokrikmi, potleskom, skandovaním povzbudzovali cyklistov k lepším výkonom. Žiaci deviateho ročníka povzbudzovali originálnym spôsobom - spevom sprevádzaným hrou na harmonike. Reakcie účastníkov boli veľmi pozitívne a časť ich náročnej cesty sme im takýmto spôsobom určite spríjemnili.

• Exkurzia – Vodné dielo Oravská Priehrada

Vďaka Aloisovi Krausovi (stavebnému inžinierovi) autorovi projektu priehradného múru Oravskej priehrady dnes obyvateľov na dolnej Orave neohrozujú záplavy ako v minulosti.

Táto stavba aj po vyše 60 rokoch spĺňa svoj účel. O jej funkčnosti, potrebe nielen pre región sa presvedčili naši deviataci dňa 18. 06. 2024. Prekvapením pre niektorých z nás bolo, že múr nie je masa betónu, ale stavba v útrobách ktorej sa nachádzajú dlhé chodby, meracie prístroje a dokonca tam vyvierajú aj dva pramene siričitej a vajcovej vody.

• Koncoročný výlet šiestakov

Vo štvrtok 13.6.2024 sa naši šiestaci vybrali na výlet. Počasie im zmenilo plány, no na nálade neubralo :D Deň nemohli začať lepšie ako raňajkami v obľubenom fast foode a nákupmi. S plnými taškami a bruchami sa presunuli do priestorov krytej plavárne v Liptovskom Mikuláši, kde skúšali svoje lezecké umenie, ako aj futbalové talenty. Poobede už na nich čakalo múzeum optických ilúzií ILUSIA, kde sa do sýtosti pofotili :D Fotky naozaj vyšli. Posúdťe sami.

• Domčeky z rôznych materiálov

Domčeky vyrobené z mini cementových tehličiek, dreva a papiera predstavujú dokonalý príklad praktického vzdelávania a tímovej spolupráce medzi žiakmi. Tieto projekty umožňujú žiakom osvojiť si stavebné zručnosti a pochopiť základy architektúry a dizajnu. Výsledné domčeky sú nielen esteticky príťažlivé, ale aj dôkazom tvorivosti a tvrdého úsilia mladých remeselníkov.