• Školský ples 2023/2024

Ples deviatakov býva už tradične dlho očakávanou udalosťou v živote najstarších žiakov našej školy, na ktorú sa tešia, ale i pripravujú. Ten náš sa uskutočnil v piatok dňa 14. 06. 2024.

Dievčatá zmenené na dámy a chlapci ako džentlmeni sa postavili pred svojich učiteľov i mladších žiakov, aby zatancovali svoj otvárací tanec. Prvý valčík zvládli na výbornú. Zábava, súťaže a tanec nemali konca-kraja. Na niektorých sa usmialo šťastie v podobe tomboly.

• Ako piataci nocovali v škole, 21. 6. 2024

Prespávačky v škole sú veľmi zábavné. Ide o špeciálne podujatia, pri ktorých deti prenocujú vo svojej škole so svojimi spolužiakmi a učiteľmi. Aj piataci si to chceli vyskúšať. Všetci sme sa zišli v škole okolo sedemnástej hodiny, priniesli sme si spacáky, vankúše aj pyžamá a pripravili sme si triedy. Večer sme začali sv. omšou a potom sme sa stretli v telocvični, kde sme hrali futbal aj vybíjanú. Dievčatá mali svoju malú talentovú šou. Potom nasledovala neskorá večera - palacinky so šľahačkou, ktoré si každý mohol natrieť čím chcel, sme zapili ovocným čajom. Pred polnocou sme ešte po skupinách v úplnej tme stihli absolvovať strašidelnú dráhu, ktorú pre nás vyrobili hlavne Dominik a Adam. Spať sa nám stále nechcelo a tak sme pokračovali v hraní rôznych hier ešte aj po polnoci. Unavení a spotení sme si po jednej ráno povedali, že je čas na malé občerstvenie v podobe sladkého melóna a až p

• Escape room - Únik z väzenia

Že sa súťažiť a zbierať body v celoročnej matematickej súťaži "Skúsenosť sa nenaučíš" oplatí, by nám vedeli porozprávať piati žiaci s najvyšším počtom bodov Šimon Drahula (6.A), Táňa Masláková (6.A), Sofia Šikyňová (5.), Tobias Kratoň (8.B) a Melánia Bušová (8.B). Ako odmenou dňa 18.6.2024 im bola pizza, či netradičný zážitok v Trstenej, kde sa spoločnými silami mali vyslobodiť z väzenia len pomocou rozumu, teda nájsť cestu úniku (escape plan). Pomocou zašifrovaných správ a indícií sa dopracovali ku číselným kódom, ktoré otvárali zámky až kým sa im nepodarilo odomknúť posledné dvere a dostať sa von. Za ich perfeknú spoluprácu si vyslúžili aj pochvalu, pretože skúsenosť sa nenaučíš, to musíš jednoducho zažiť :)

• Najvyššia veža z kociek

V stredu 19.6.2024 sme so žiakmi súťažili v stavaní najvyššej veže z kociek. Úloha to nebola ľahká, kocky malé, sústredenosť maximálna, ale všetci mali cieľ nevzdať sa aj po viacnásobnom spadnutí kociek. Najviac sa darilo chlapcom z 8.B, ktorí postavili vežu vysokú 183 cm, potom to boli chlapci zo 7.B, kde kocky siahali až do výšky 170 cm a trojicu najúspešnejších uzatvárajú dievčatá z 8.B, ktorých veža merala 165 cm.
            Všetci žiaci sa pritom zabavili, čo bolo aj naším cieľom.