• Atletika okresné kolo - beh

21. mája 2024 sa naši žiaci a žiačky zúčastnili na okresnom kole v atletike v Nižnej. Adrián Šimala v behu na 800 m sa umiestnil na 3. mieste. Terézia Jablonská v behu na 60 m sa umiestnila 2. mieste. Ráchel Bušová sa umiestnila na 1. mieste a stala sa majsterkou okresu v behu na 60 m. Nicola Hutlasová sa umiestnila na 1. mieste a stala sa majsterkou okresu v behu na 800 m.

• Medzinárodný deň mlieka

Pestrá strava, obsahujúca všetky biologicky významné látky, je základom výkonnosti a zdravia ľudí. Mimoriadne postavenie hlavne pre deti v tejto oblasti - má mlieko. Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek ľudskej výživy.
            Medzinárodný deň mlieka sa na celom svete každoročne oslavuje tretí májový utorok. Všetci žiaci našej školy dnes, 21. mája preto dostali zdravú desiatu vo forme jogurtu. Mohli sa tiež napiť zdravého nápoja pre kosti a zuby. Pripite si dnes aj vy na Medzinárodný deň mlieka pohárom tejto vzácnej tekutiny!

• Hotel pre hmyz

V snahe podporiť biodiverzitu a ochranu hmyzu, sa v mnohých častiach sveta objavujú netradičné iniciatívy. Jednou z nich je vznik hotelov pre hmyz. Tieto špeciálne konštrukcie poskytujú príjemné útočisko pre rozličné druhy hmyzu, ako sú včely, motýle a ďalšie. Týmto naším chlapcom z 8.B triedy sa s týmto nápadom podarilo nielen zvíťaziť v súťaží o najkrajšiu valentínku, ale aj efektívne využiť v našom ekoparku. Ďakujeme

• Deň matiek

V nedeľu sme slávili krásny sviatok, sviatok Dňa matiek. Pri tejto príležitosti žiaci na hodine techniky vyrobili pre svoje maminky malé darčeky ako poďakovanie za ich obetavosť a bezpodmienečnú lásku, ktorú nám denne dávajú.