• Vyhodnotenie zberov - bateriek, elektroodpadu, mobilov a  oleja
          • Vyhodnotenie zberov - bateriek, elektroodpadu, mobilov a oleja

Dňa 27. 6. 2024 sme vyhodnotili zbery za celý, aktuálny školský rok. V zbere bateriek na I. stupni boli najlepšími zberateľmi: Jakub a Šimon Botekovci, Adela Kubicová, Oliver Kratoň a Dávid Škrabek. Na II. stupni boli odmenení títo žiaci: Matias Kratoň, Gabriel Kalis, Timea Kubicová, Adela Šikyňová a Patrik Bakoš. V zbere elektroodpadu boli vyhodnotení títo žiaci: Matúš Chrenek, Lukáš Pajunk a Gabriel Kalis. Najlepší zberatelia mobilov boli: Dominik Drahula, Florián Korček, Dávid Pikula a Natália Hubjaková. A na záver bolo vyhodnotených 12 najlepších zberateľov oleja: Viktória Šimalová, Natália Škrabeková, Laura Nesetová, Matúš Kysel, Marek Harmata, Adam Šikyňa ml., Adam Šikyňa st., Lucia Šprláková, Adela Šikyňová, Adrián Šimala, Patrik Bakoš a Boris Tokarčík. Zberom akýchkoľvek recyklovateľných odpadov prispievame k šetreniu životného prostredia.

• Pravda a lož na sociálnych sieťach

Dňa 20.6.2024 do našej školy zavítal novinár Denníka N Vladimír Šnídl z Považskej Bystrice, ktorý sa venuje hoaxom a konšpiračným teóriam na slovenskom i českom internete. V prednáške sa zameral na princíp fungovania sociálnych sietí ako Facebook, Instagram, Tik Tok a upozornil žiakov na nástrahy kyberšikany, zosmiešňovania, či prehnaného sledovania videí na internete vo voľnom čase. Zdôraznil, že nie všetko, čo sa objaví na sociálnych sieťach je pravda.

• Didaktické hry na 1. stupni

Dňa 26.6.2024 sme v rámci didaktických hier navštívili kynologickú stanicu u pána Jána Jablonského, ktorý nám názorne ukázal aká je práca so psami náročná. V úvode nám pán Jablonský vysvetlil, že najdôležitejšie je utvoriť si so psíkom vzťah a až potom ho môžeme učiť jednotlivým povelom. Deti mohli psíkov pohladkať a tak sa náš zážitok z tejto veľmi príjemnej exkurzie ešte viac upevnil.

• Účelové cvičenie v prírode

Účelové cvičenie v prírode je zmenou v školskom stereotype, umožňuje načerpať energiu.Je dokázané, že vplyv prírody na duševné i fyzické zdravie človeka je veľký. Ak naučíme dieťa milovať prírodu, navštevovať a chrániť ju, vytvárame tým predpoklad pre jeho zdravšiu budúcnosť.

A naše decká si to naozaj užili. Slnko, vodu, kamarátov, opekané dobroty, odreté prsty v topánkach, žiadne zvonenie školského zvonca...Nuž, to je čaro posledného školského týždňa.

• Škola v prírode - Lendak

Dva roky ubehli ako voda a dňa 17. 6. 2024 sme vyrazili na týždeň plný zážitkov, výletov a
            rôznych aktivít v krásnom prostredí v okolí Lendaku. Ubytovaní sme boli v príjemnom rodinnom
            penzióne Harmónia. Počas celého týždňa sme navštívili Beliansku jaskyňu, Bachledovu dolinu -
            Chodník korunami stromov, Kráľovstvo lesa a cestou späť sme sa previezli lanovkou. Po
            spoločne strávenom týždni sme odchádzali unavení, ale zato plní krásnych zážitkov, spomienok,
            na ktoré budeme určite ešte veľmi dlho spomínať.