• Atletika - krajské kolo dievčat

Dnes 30. 5. 2024 sa naše žiačky zúčastnili na krajskom kole v Čadci. V behu na 800 m súťažilo 30 najlepších žiačok z okresného kola. Nicola Hutlasová v behu na 800 m skončila na peknom 11.mieste s časom 2:53,94. V behu na 60 m súťažilo 30 najlepších žiačok z okresného kola. Ráchel Bušová v behu na 60 m skončila na peknom 12.mieste s časom 8,91.

• TANGRAM

Ako lepšie stráviť upršané poobedie, ako so svojimi spolužiakmi a rozmýšľaní nad rovinnými útvarmi? Jednoducho. Dňa 29. 5. 2024 práve takéto popoludnie v škole bolo a strávili sme ho veselo a sústredene. Zo všetkých prítomných dvojíc najviac prečistili mozgové závity žiačky 9.B Karin a Viktória, v závese za  nimi boli Timea a Sára zo 7.A a na treťom mieste sa umiestlili Braňo a Matúš taktiež zo 7.A. Všetci si však odnášajú dobrý pocit a malú odmenu.

• Deň bez tašiek

Na našej škole sa dňa 24.5.2024 uskutočnil tzv. deň bez tašiek. Vau. To sa žiaci neučili? Ale nie. Pointa spočívala v tom, že si svoje pomôcky na vyučovanie doniesli vo všetkom možnom, len nie v klasickej školskej taške. A že o nápady nebola núdza, vás presvedčí aj obrazová príloha. Dokonca boli rozdané aj ceny na základe vysoko odbornej poroty zloženej zo žiakov a žiačok z 8.A. Koniec koncov, to bol ich skvelý nápad. Prvé miesto ako jednotlivec získal: Šimon Brnušák (nárazník auta) 7.A, druhé miesto obsadila: Klaudia Bušová (kozmetička podlahových krytín) 9.A a tretie miesto patrí: Borisovi Tokarčíkovi (pneumatika) 8.A. Cenu za triedny kolektív získal priaty ročník. Všetkým gratulujeme a tešíme sa na ďalšie tvorivé podujatia z pera našich žiakov.

• Zdatný žiak

Dňa 23. 5. 2024 sa na našej škole konalo obvodné kolo atletickej súťaže Zdatný žiak. My, ako organizátori, sme privítali žiakov zo základnej školy: Suchá Hora, Vitanová, Čimhová a Liesek. Súťažilo sa v štyroch disciplínach - beh na 50 m, vytrvalostný beh, hod kriketovou loptičkou a skok do diaľky z miesta. Všetci súťažiaci podali veľmi dobré výkony. Na okresné kolo postupujú víťazi z prvých miest. Našu školu reprezentovali: