• Meteorologická stanica SHMÚ Liesek

Dňa 09.05.2024 sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili exkurzie ku meteorologickej stanici nachádzajúcej sa v obci Liesek. Nakoľko počasie prialo, absolvovali pešiu prechádzku ku meteorologickej stanici po cyklotrase. Pri prehliadke meteorologickej záhradky a budovy si upevnili vedomosti osvojené na hodinách fyziky. Mali možnosť v skutočnosti a za odborného výkladu pána meteorológa vidieť meranie jednotlivých meteorologických prvkov a dozvedieť sa množstvo ďalších zaujímavých informácií. Exkurziu sme zakončili sladkou bodkou programu – zmrzlinou.

• „Čaj o piatej“

Tradícia popoludňajšieho čaju je v Anglicku stále veľmi živá. V priebehu storočí si Angličania tento nápoj obľúbili natoľko, že sa stal neoddeliteľnou súčasťou ich každodenného života. Postupom času k ponúkaným maškrtám pribúdali ďalšie a ďalšie sladké a slané dobroty. So žiakmi šiesteho ročníka na hodinách anglického jazyka sme sa rozhodli, že si nejakú anglickú maškrtu pripravíme. Typické anglické recepty nám ponúkla naša učebnica anglického jazyka: „Jake’s Welsh Rarebit“ (syrový toust) a „Emma’s apple crumble“ – typický jablkový koláč s posýpkou.

• Trip to London

Londýn je mesto, ktoré láka cestovateľov zo všetkých kútov sveta. Žiaci siedmeho ročníka mali za úlohu pripraviť trojdňový výlet do tohto mesta formou prezentácie v powerpointe. Mali naplánovať spôsob cestovania, ubytovania a vybrať atrakcie, ktoré k Londýnu patria. A veru sme sa nenudili, lebo sme navštívili také miesta ako Windsor, Buckingham, Big Ben, Tower Bridge, previezli sme sa na London Eye, prečítali knihu v Hyde Park a nakoniec sme nakúpili na slávnej Oxford Street.

• McDonald´s Cup 29.4.2024

Dňa 29. apríla 2024 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili minifutbalu mladších žiakov pod názvom McDonald's Cup v Trstenej. Sily si zmeralo osem družstiev. Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín. Výkony všetkých družstiev boli veľmi vyrovnané. Víťazi skupín hrali o postupové miesto. Aj keď sme nepostúpili do finále, naši žiaci sa ani náhodou nedali zahanbiť a bojovali do poslednej chvíle. Malým futbalistom, ďakujeme za reprezentáciu a stretneme sa opäť o rok.

• Zápis žiakov do 1. ročníka

Dňa 25. apríla 2024 sa na našej škole konal zápis do 1. ročníka na tému rozprávky Medovníkový domček. Zápis otvorila pani riaditeľka, ktorá všetkých prítomných privítala. Následne sa naši škôlkári predstavili s krásnym programom a naši štvrtáci im na oplátku zahrali divadielko o Jankovi, Marienke a láskavej babičke. Následne sme sa presunuli do babičkinej chalúpky (triedy), kde našich predškolákov čakali rôzne úlohy zamerané na výslovnosť, slovnú zásobu, sústredenosť, jemnú motoriku, farby, geometrické tvary, pravo-ľavú orientáciu a iné zručnosti. Po ich zvládnutí dostali zaslúženú odmenu a pamätný list. Tešíme sa, že sa v septembri znovu uvidíme.
            Všetky fotografie si môžete pozrieť tu: