• Deň vody

Deň vody bol vyhlásený v júni 1992 na konferencii Organizácie Spojených národov o životnom prostredí a rozvoji v Rio de Janeiro s platnosťou od roku 1993. Téma Svetového dňa vody 2024 "Voda pre mier" je o spolupráci v oblasti vody. Pripomína, že voda nie je len zdrojom, ktorý treba využívať a o ktorý treba súťažiť. Je to ľudské právo, ktoré je vlastné každému aspektu života. Kľúčovým posolstvom je fakt, že voda môže vytvárať mier, ale aj vyvolať konflikt. Príčinami napätia môžu byť faktory ako vzácnosť vody, jej znečistenie alebo ťažký prístup k nej. My sme si celoškolsky tento deň pripomenuli bohatstvo vody a jej význam prostredníctvom programu mladších žiakov z I. stupňa a rôznymi aktivitami so žiakmi II. stupňa. Aktivity boli rozmiestnené na 16. stanovištiach a boli zamerané tak na vedomosti, ako aj na šport, pohyb, ale aj zábavu. Boli to napr. tieto stanovištia - puzzle, pexeso z vod

• Príchod jari v školskej dielni ...

V školskej dielni sa po dlhej zime prebúdza nový život, keď s príchodom jari začínajú rozkvitať nápady a tvorivé projekty. Pre žiakov i učiteľov to znamená nové príležitosti a inšpiráciu. S príjemnými teplotami a dlhším dňom sa dielňa stáva miestom plným aktivít a radosti z tvorby. Žiaci sa ponárajú do nových projektov, či už ide o remeselné práce, výtvarné projekty alebo technické experimenty. Učitelia sa snažia podporiť ich kreativitu a poskytnúť im priestor na rozvoj ich schopností.

• Rodinný kalendár

Rodinný kalendár je centrálnym miesto, kde sa zaznamenávajú dôležité udalosti, termíny schôdzok, plány dovoleniek a ďalšie informácie, ktoré sa týkajú všetkých členov domácnosti. Naši siedmaci si na hodine techniky vyrobili rodinné kalendáre s dátumami narodenín a menín svojich rodinných príslušníkov.

• Okresné kolo chemickej olympiády

Dňa 14.3.2024 sa konal 60. ročník chemickej olympiády na ZŠ R.Dilonga v Trstenej. Našu školu reprezentovali 3 žiačky 9. ročníka: Vanesa Bušová, Karin Miklúšková a Radka Šprláková. Po absolvovaní 70 min. teoretického testu nasledovala 70 min. praktická časť, kde dievčatá preukázali aj praktické zručnosti. Vanesa a Radka skončili ako úspešné riešiteľky a Karin sa umiestnila na 3.mieste a odniesla si aj diplom. Všetkým trom šikovným žiačkam srdečne gratulujeme!

• Hviezdoslavov Kubín

Dňa 13.3. 2024 sa na našej škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Žiaci 1. aj 2. stupňa sa svedomite pripravovali za pomoci svojich učiteľov a rodičov. Vybrať tých najlepších bolo náročné. Tu sú mená víťazov jednotlivých kategórií:

1. kat. poézia: 1.miesto – Mária Škrabeková 4.r. próza: 1. miesto - Michal Greštiak 3.r.