• Jesenné SUDOKU

Jeseň na našej škole je symbolom súťaže Sudoku, preto sa dnes nadšenci tejto hry zhromaždili v 9.A, aby si zmerali sily, kto z koho. Tešilo nás, že sa zbehlo dostatok chlapcov a dievčat, ktorí majú radi čísla, logiku a dumanie nad problémami. Nie, že by Sudoku bol pre nich problém, ale uložiť číslice v správnom poradí dá zabrať aj skúseným riešiteľom. A čo viac? Tohto roku malo premiéru aj tzv. písmenkové sudoku pre tých ,ktorí sú obzvlášť šikovní a to my takých žiakov máme. V prvej kategórii sa umiestnili: 1. miesto Olívia Chmeňová, 2. Táňa Masláková a 3. Sára Bušová . V druhej si rozdelili ceny takto: 1.miesto Erika Šprláková, 2. Marianna Šimalová a 3. Melánia Bušová. Všetkým za účasť ďakujeme.

• Burza povolaní 2023

Čím budem? Na túto otázku naši deviataci v týchto dňoch hľadali odpoveď. Dňa 17. 10. 2023 sa vybrali do Rotundy v Nižnej, kde sa pod záštitou Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie konalo podujatie s názvom „Burza povolaní“. Zišli sa tu zástupcovia 25 stredných škôl a gymnázií z Oravy, Liptova a Turca, ktorí prezentovali svoje školy. Pedagógovia spolu so žiakmi informovali deviatakov o študijných odboroch a výhodách štúdia na ich škole. Pevne veríme, že podujatie bolo prínosom pre našich žiakov.

• Šarkaniáda

Dňa 17.10.2023 sme s deťmi 1. stupňa využili krásne jesenné počasie a vybrali sme sa za dedinu púšťať šarkany. Nebo zaplavili pestrofarebné draky, ktoré sa postarali o nádherné divadlo. Niektoré vystúpili do výšin, niektorým sa veľmi nechcelo, radosť však urobili všetkým deťom.

• Tanzánia - divoké srdce Afriky, 12. 10. 2023

Vo štvrtok sa šiestaci zúčastnili premietania filmu pod názvom Tanzánia – divoké srdce Afriky. Autori projektu Svet okolo nás, o svojom trojmesačnom pobyte v Tanzánii a na ostrove Zanzibar natočili naozaj zaujímavý film. Podelili sa s nami o svoje zážitky, ukázali nám divoké zvieratá v národných parkoch tzv. africkú päťku, zvyky kmeňa Masajov, vysvetlili nám prečo sa neoplatí kúpať vo Viktóriinom jazere, aké ryby sa lovia v jazere Tanganika, nezabudli ani na tradičné africké jedlá a iné zaujímavosti, ktoré súviseli s ich pobytom v Afrike.

• Jesenná vychádzka do prírody

Krásne, slnečné, jesenné počasie v piatok, 6. 10. 2023 priam lákalo na vychádzku do prírody, ktorú sme využili aj my v ŠKD. Vybrali sme sa za dedinu, do blízkeho lesíka. Tam sme sa zamerali na pozorovanie zmien v jesennom období - sfarbenie listov na stromoch, ich opadávanie, dozrievanie šípok, poorané polia a mnoho ďalšieho. Bola to dlhšia túra, ale deti ju zvládli bez väčších problémov.

• Klubové posedenie

Vo štvrtok 5. 10. 2023 sme si v našom ŠKD pripravili malé pohostenie, pri ktorom sme sa porozprávali ako sa nám darí v prvých týždňoch nového školského roka, ako sa nám páči v školskom klube. Bolo to veľmi milé posedenie, ktoré sme si spríjemnili cappuccinom, čajom, džúsom a prinesenými sladkými a slanými keksíkmi, za ktoré rodičom detí ďakujem. Ako sme sa hostili si môžete pozrieť na fotkách.

• Noc výskumníkov

Naši žiaci 9.A a 9.B mali jedinečnú príležitosť spoznať prácu slovenských výskumníkov, vedcov a inovátorov. V piatok 29. septembra v Poprade zažili interaktívne prezentácie, workshopy, súťaže a ďalšie vedecké aktivity pre všetky vekové kategórie. Spoločne sme sa vydali na cestu objavovania!

• SAT Cyklotrasa Hladovka - Liesek, 29. 9. 2023

Tento slnečný, piatkový deň piataci využili naozaj aktívne. Absolvovali cestu po cyklotrase z Hladovky do Liesku a späť. Cesta to bola pre všetkých mimoriadne náročná a preverila fyzickú kondíciu nás všetkých, predovšetkým počas úsekov, ktoré viedli po kamenistej, poľnej ceste. Cieľom tejto akcie bolo tiež, aby sa deti navzájom lepšie spoznali a získali spoločné zážitky, o ktorých sa neskôr môžu porozprávať.

• Družobné stretnutie v Suchej Hore

V piatok 22. 9. 2023 sme sa po roku opäť stretli v družobnom ŠKD v Suchej Hore. Po vzájomnom srdečnom zvítaní sme sa spoločne zahrali, chlapci futbalový zápas, dievčatá zasa vybíjanú. Počas turnajov sa deti občerstvili pripraveným pohostením. Dúfame, že sa znovu stretneme, tentoraz u nás v Hladovke. Už teraz sa na nich veľmi tešíme. Ako sme si to užívali si môžete pozrieť na fotkách.

Štvrtok 2. 5. 2024

• Základná škola s materskou školou, Hladovka 238
      • + 421 43 539 77 01 https://zshladovka.edupage.org
      • 238 027 13 Hladovka Slovakia