• RECITAČNÁ SÚŤAŽ HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

27. 3. 2024 sa v ZŠ Štefana Šmálika Tvrdošín uskutočnilo okresné kolo 70. ročníka súťaže v prednese poézie a prózy HVIEZDOSLAVOV KUBÍN.
            Našu školu úspešne reprezentovali šiesti žiaci z 1. a 2. stupňa. Mária Škrabeková, Michal Greštiak 1. kategória. 3. miesto v 3. kategórii poézia obsadila Laura Kalisová, 2. miesto v 3. kategórii próza získala Ingrida Šprláková a 1. miesto v 2. kategórii poézia a 1. miesto v 2. kategórii próza priniesli, a tým si zabezpečili postup do krajského kola, Miriam Blahová a Dominik Janík.
            Všetkým za úspešnú reprezentáciu školy srdečne blahoželáme!

• Hasiči a Vianoce

V mesiaci marec mali žiaci druhého stupňa možnosť zapojiť sa do 21.ročníka celoslovenskej súťaže detí vo výtvarnom prejave s témou "Hasiči a Vianoce“ organizovanej dobrovoľnou požiarnou ochranou SR a Republikovou komisiou mládeže DPO SR. Ako každý rok, aj tento rok sa im práce podarili, preto sme niektoré z nich odoslali do okresného kola. O vyhodnotení budeme informovať na webovej stránke školy.

• Vesmír očami detí

Tajomný, nekonečný, neprebádaný... vesmír.

Čo si pri vyslovení slova "vesmír" predstavíme? Aj takto začínali hodiny výtvarnej výchovy na prvom a druhom stupni základnej školy v Hladovke.

V mesiaci marec sa žiaci prvého a druhého stupňa zapojili do súťaže s názvom „Vesmír očami detí“ organizovanej Slovenskou ústrednou hvezdárňou v Hurbanove. Prostredníctvom rôznych výtvarných techník vyjadrili svoje predstavy o vzdialenom vesmíre. Nakoľko nás žiaci opäť prekvapili svojou fantáziou a kreativitou, bolo náročné vybrať zadaný počet postupujúcich prác z každej kategórie do okresného kola. Všetkým ďakujeme za aktívnu účasť a tešíme sa na ďalšie skvelé práce!

• Vidiečanova Habovka, 21.3.2024

21.3.2024 sa uskutočnila postupová súťaž Vidiečanova Habovka.

Chlapci sa predstavili v kategórii Ľudová hudba a dievčatá v kategórii Spevácke skupiny. Všetci získali tú najcennejšiu "medailu" ZLATÉ PÁSMO, čím si vyslúžili aj postup na Krajské kolo, ktoré sa uskutoční 4.5.2024 v Žiline.

BLAHOŽELÁME :-)

• Čitateľský týždeň na 1. stupni

Tak ako každý rok, aj teraz sme sa v mesiaci marec zapojili do milej aktivity, kde si žiaci počas celého týždňa navzájom čítali rôzne rozprávky. Svoje čitateľské zručnosti predviedli už aj naši najmladší žiaci, ktorým veľkou odmenou bol obdiv a potlesk od starších kamarátov. Naopak, tí starší boli pre nich motiváciou. Milou bodkou na konci týždňa bolo čítanie rozprávok v podaní pani učiteliek.

• Čítajme si...2024 Maratón čítania

Dňa 21. 3. sa v našej škole konal CELOSLOVENSKÝ DETSKÝ ČITATEĽSKÝ
            MARATÓN 2024.

Žiaci si v školskej knižnici, ale aj v učebni angličtiny prečítali vždy po jednej strane z vybratých slovenských a anglických kníh.
            Čítajme si 2024 ponúklo spestrenie školského dopoludnia pre všetkých žiakov 1. a 2. stupňa.
            Možno aj krátka prečítaná ukážka deti oslovila k tomu, že dnešný večer vymenia mobil, tablet, počítač za knižku, ktorá čaká na nich zabudnutá na nočnom stolíku.
            A to je aj cieľ tohto zaujímavého projektu, ktorého krstnou mamou je pani spisovateľka Oľga Feldeková.