• Aké bude počasie?

Tak túto informáciu sme sa rozhodli zistiť dňa 16. 06. 2023 s našimi siedmakmi. Vybrali sme sa na miesto na to priamo určené, na meteorologickú stanicu v Liesku. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavostí ohľadom merania zrážok, teploty, vlhkosti vzduchu a  elektrických výbojov, ktoré sú aktuálne pre náš región.

• Koncoročný výlet žiakov 1. stupňa

Dňa 15. 6. 2023 sme boli so žiakmi 1. stupňa na školskom výlete v kontaktnej ZOO v Liptovskom Mikuláši. Videli sme tigre, levy, medvede, lamy, opice a pávy. Mohli sme sa dotknúť kengúr, kôz, emu, papagájov, zajacov, morčiat, korytnačiek a pelikánov. Tiež sme si pozreli vystúpenie Sokoliarov. Počasie nám prialo a tak sme zvyšný čas strávili skákaním na trampolínach, blúdením v labyrinte, vozením na vláčiku a na rôznych iných atrakciách. Domov sme sa vrátili unavení, ale s nezabudnuteľnými zážitkami.

• EXKURZIA - splav Oravy

Dňa 13.6. naši siedmaci rozvlnili vody rieky Orava na pltiach v Podbieli. Po splave sme absolvovali rôzne pohybové a tvorivé aktivity, pri ktorých sa nikto nestihol nudiť. Príjemnou bodkou celej akcie bola spoločná opekačka a prehliadka Františkovej huty a sladká zmrzlina.

• Zážitkové varenie

Dnes sa deviataci zúčastnili skutočne výbornej akcie pod názvom Zážitkové varenie, ktoré v mesiaci jún organizuje komunitné centrum SINAJ v Trstenej. Chlapci a dievčatá sa rozdelili do troch skupín a postupne každá z nich uvarila hlavné jedlo, predjedlo, dezert a nápoj podľa pripraveného receptu a surovín, ktoré mali k dispozícii. Čo si navarili, to si aj zjedli za prestretým stolom, pretože dostali aj malé základy správneho stolovania. Na záver absolvovali tri kolá kvízu z oblasti gastronómie a jedno kolo kvízu dokonca preverilo ich slovnú zásobu z anglického jazyka. Do budúcnosti absolvovanie takéhoto podujatia môžeme len odporúčať.

• Noc v škole na prvom stupni

Dňa 9.6.2023 sa žiaci prvého stupňa so svojími pani učiteľkami rozhodli, že strávia noc v škole. Dlhoočakávaná akcia sa niesla v duchu špotových aktivít v našej telocvični, kde sa ozýval krik nadšených detí. Neskôr žiakov čakala diskotéka spojená so všetkým, čo s ňou súvisí - bublinky, farebná guľa, moderná hudba...., V ďalšej triede boli pripravené rôzne spoločenské hry, pexesá, lego, kocky.... V prváckej triede bolo mini kino, kde sa premietala rozprávka. Po únavnom programe sme sa najedli, umyli zúbky a uložili spať. Nesmela chýbať ani rozprávka na dobrú noc. Ráno sme sa zobudili síce veľmi unavení, ale šťastní a už teraz vieme, že o rok prídeme na prespávačku do školy opäť.

• Osemsmerovky

Do súťaže v riešení osemsmeroviek sa vo štvrtok 8.júna 2023 zapojilo devätnásť žiakov našej školy. Súperili v dvoch kategóriách.

O výsledku rozhodoval čas a správnosť výsledku.

1.miesto v 1. kategórii získala Vaneska Šuvadová 6.B, 2.miesto Šimon Brnušák 6.B a 3.miesto Sára Miklúšková 6.A.

V 2. kategórii získal 1.m. Dávid Drahula 9.B, 2.m. Ester Kalisová a 3.m Natália Šimalová, obe žiačky zo 7.A triedy.

Pondelok 28. 10. 2024