• Tatralandia

Aquapark Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši je svetom zábavy, relaxu a oddychu pre veľkých aj malých. Preto sme si ho spolu s našim žiakmi zvolili ako miesto, kde sme chceli veselo zavŕšiť posledný pondelok aktuálneho školského roka. Užili sme si naozaj všetko, čo aqupark svojim návštevníkom ponúka: tobogány, bazény s termálnou aj chladnou vodou, vírivky, ochutnali sme palacinky aj tunajšiu zmrzlinu.

• Didaktické hry na 1. stupni

Dňa 26.6. 2023 sme sa spolu s deťmi vybrali na malú túru ku krížu nad dedinou. Počasie nám prialo, deti boli plné elánu, takže cesta hore nám rýchlo ubehla. Keď sme dorazili do cieľa, spoločne sme sa občerstvili, zahrali a pomaličky sme sa vrátili späť do školy.

• Plavecký výcvik na 1. stupni

Koniec tohto školského roka sme sa v dňoch od 19.6. do 23.6. 2023 zúčastnili plaveckého výcviku v Dolnom Kubíne. Aj tento rok sme sa zverili do rúk plaveckej školy Tulipánik. Naši žiaci sa pod vedením skúsených inštruktorov zdokonalili v rôznych plaveckých štýloch. V piatok sa všetci predviedli a preplávali celú dĺžku plaveckého bazénu. Mnohí z nich vystúpili zo svojej konfortnej zóny, čím prekonali samých seba. A víťazom sa stal každý.

• Posledná exkurzia šiestakov z REV, Zuberec - Brestová, 21.06.2023

V tento deň sme si poslednú hodinu regionálnej výchovy užili v Zuberci – časť Brestová. Navštívili sme jednu z krás na Orave, Brestovskú jaskyňu a pokračovali aktivitami v múzeu oravskej dediny. Cieľom bolo stráviť čas v múzeu tak, aby sme sa dozvedeli o tom, ako na takej dedine ľudia v minulosti žili. Na vlastnej koži sme si vyskúšali rôzne zručnosti, ktoré potrebovali pre svoj život. Predstavte si, že sme sa i zahrali tak, ako sa hrali deti kedysi. A že aj tentokrát to bolo oveľa zábavnejšie učenie, ako sedieť v laviciach, je hádam každému už dávno jasné 😊

• "Zahrajme sa ako kedysi"

Dňa 21.6.2023 sme sa s piatakmi zúčastnili podujatia "Zahrajme sa ako kedysi" v Múzeu Oravskej dediny v Zuberci. Pripravili pre nás nezabudnuteľný program, počas ktorého sme si výskúšali tradičné remeslá ako rezbárstvo, kožiarstvo, hrnčiarstvo, drotárstvo a výrobu sviečok. Vyskúšali sme aké to bolo hrať sa bez mobilov a preverili sme aj naše získané poznatky. Samozrejme, nezabudli sme sa ani zastaviť na chutnom obedíku. Tešíme sa na naše ďalšie spoločné zážitky.

• Exkurzia z REV, Splav rieky Orava, 15.06.2023

V tento deň sme na regionálnej výchove preberali Vodstvo Oravy. My, žiaci 6.A, 6.B sme si túto tému odučili priamo na rieke Orava, ktorú sme splavili v úseku Or. B. Potok - Podbiel. Na bezpečnosť dozeral pltník Paľko, ktorý nám počas plavby vtipne porozprával veľa o rieke Orava i jej význame pre náš región. Dozvedeli sme sa tiež veľa o našej histórii, navštívili Františkovu hutu, Bobrovu raľu, naučili sa stredovekú rytiersku hru, vyskúšali šerm, lukostreľbu, vyrobili si darčeky pre rodičov. Program bol véééééľmi bohatý. A že to bolo oveľa zábavnejšie učenie, ako sedieť v laviciach, je hádam každému jasné.

Pondelok 28. 10. 2024