• SAT Cyklotrasa Hladovka - Liesek, 29. 9. 2023

Tento slnečný, piatkový deň piataci využili naozaj aktívne. Absolvovali cestu po cyklotrase z Hladovky do Liesku a späť. Cesta to bola pre všetkých mimoriadne náročná a preverila fyzickú kondíciu nás všetkých, predovšetkým počas úsekov, ktoré viedli po kamenistej, poľnej ceste. Cieľom tejto akcie bolo tiež, aby sa deti navzájom lepšie spoznali a získali spoločné zážitky, o ktorých sa neskôr môžu porozprávať.

• Družobné stretnutie v Suchej Hore

V piatok 22. 9. 2023 sme sa po roku opäť stretli v družobnom ŠKD v Suchej Hore. Po vzájomnom srdečnom zvítaní sme sa spoločne zahrali, chlapci futbalový zápas, dievčatá zasa vybíjanú. Počas turnajov sa deti občerstvili pripraveným pohostením. Dúfame, že sa znovu stretneme, tentoraz u nás v Hladovke. Už teraz sa na nich veľmi tešíme. Ako sme si to užívali si môžete pozrieť na fotkách.

• Malinga v Tanzánii, 25. 9. 2023

Žiaci šiesteho a siedmeho ročníka absolvovali prednášku z prostredia mesta Malinga v štáte Tanzánia, v ktorej rok pôsobila naša bývalá žiačka Anežka Pajunková. Dozvedeli sa zaujímavé informácie o živote žiakov z internátnej školy, kde Anežka pracovala. Niektoré veci ich prekvapili, napr. jednotvárne stravovanie, školská uniforma alebo pobavili napr. ako stáčajú med. Že sv. omša môže trvať aj tri hodiny a deti sa krstia raz v roku alebo akú hŕbu peňazí potrebujete na kúpu auta. Prostredníctvom videa sme videli, že chlapci majú radi hudbu, radi tancujú ako všetky deti na svete. Ale z niektorých sme boli aj trošičku v šoku, napr. že chlapci z odľahlých dedín sú celý rok mimo svojho domova alebo prísne tresty, ktoré sa tu udeľujú. A to všetko deti podstupujú kvôli vzdelaniu, ktoré v Tanzánii, ako aj v celej Afrike nie je dostupné všetkým. Ďakujeme Anežka.

• Odmena za splnenú prázdninovú výzvu

Dňa 24.9.2023 bola upršaná nedeľa, ale ani to neodradilo našich druhákov, aby išli do kina, pozrieť si krásnu rozprávku Kocúr v čižmách – Posledné želanie.

Bola to odmena za splnenú prázdninovú výzvu, ktorú žiaci vypracovali. Táto výzva obsahovala vypracovať počas letných prázdnin 9 pracovných listov z matematiky a 9 zo slovenčiny. Všetci sa radi zapojili a tak mohli ísť na pizzu a na predstavenie. Patrí im veľká pochvala, nech im to vydrží.

• Farebný týždeň

Od pondelka 18.septembra do piatka 22.septembra sme sa zapojili do výzvy FAREBNÉHO TÝŽDŇA, ktorý sme si aj my spestrili svojím oblečením. Ním sme si pripomenuli, že všetko okolo nás nie je len v jednej farbe, ale je krásne pestré. Tak pestrý je aj náš život. Zároveň sme sa presvedčili, že nezáleží na farbe oblečenia, či pleti, stále sme ľudia a každý z nás si zaslúži patričnú úctu.

• Juráňová dolina a rašelinisko Peciská Oravice 12. 9. 2023

Žiaci piateho až siedmeho ročníka absolvovali turistickú vychádzku do tiesňavy, ktorú vytvoril Juráňov potok vo vápenci. Juráňovu dolinu tvorí asi jeden kilometer dlhá tiesňava. Žiaci museli po trase preštudovať každú informačnú tabuľu, pretože ich úlohou bolo zistiť rôzne informácie o rastlinách, živočíchoch alebo praktickom využití doliny v minulosti. Na spiatočnej ceste Bobroveckou dolinou, sme ešte odbočili na drevený náučný chodník rašelinisko Peciská. Jeho súčasťou je aj malá rozhľadňa, pod ktorou sme si príjemne posedeli a oddýchli.

Pondelok 28. 10. 2024