• Vojnový workshop

Mladí ľudia už málo vnímajú hrôzu vojny. Aj keď sa o tom učia v škole, sú to pre nich neosobné a vzdialené fakty. Preto sme sa rozhodli zúčastniť vojnového workshopu v Trstenej 11. 5. 2023 s našimi deviatakmi. Akciu Spomienky na časy vojny organizovalo CVČ v Trstenej v spolupráci s oddelením kultúry mesta Trstená . Sedem deviatackých tried sa zišlo v kine, kde im fundované osobnosti úvodnými slovami priblížili vojnovú situáciu vo svete a v Trstenej a ukázali im fotky z v čias vojny. Potom sa jednotlivé triedy vydali na púť po Trstenej, počas ktorej museli nájsť 7 stanovíšť, na ktorých im ešte žijúci pamätníci a dejepisári priblížili udalosti a vlastné spomienky na 2. svetovú vojnu. Nadšenci z Klubu vojenskej histórie na jednom stanovišti ukázali deviatakom počas púte historické zbrane, výstroje a techniku a predviedli malú rekonštrukciu bojov. Po putovaní sa všetky triedy opäť str

• Priateľské turnaje na 1. stupni

Dňa 9.5. 2023 žiaci 1. a 2. ročníka predviedli svoje futbalové umenie v priateľskom futbalovom zápase. Aj keď oba tímy hrali veľmi vyrovnane, celý turnaj sa nakoniec podarilo vyhrať žiakom 2. ročníka.

Žiaci 3. a 4. ročníka si spločne zahrali vybíjanú. Utvorili sme zmiešané družstvá tretiakov so štvrtákmi, čo sa ukázalo ako dobrá voľba. Obe družstvá totiž hrali s plným nasadením a vížazmi sa stali oba tímy.

• Deň Zeme- "Jarné upratovanie s Maxom"

Sneh už na viacerých miestach zmizol a odhalil naše prehrešky voči prírode. Tak sme sa rozhodli slnečný 5.máj stráviť jej upratovaním a využiť tak aj príležitosť zapojiť sa do súťaže "Jarné upratovanie s Maxom" , ktoré vyhlásila na tento rok Slovenská agentúra životného prostredia. Žiaci celej školy dnes vyupratovali chotáre obce Hladovka v spolupráci s obcou, ktorá nám poskytla vrecia a tie naplnené aj vyzbiera. Najkrajšie fotografie sme poslali a budeme čakať, či motyka vystrelí! Zároveň chceme poprosiť a vyzvať každého, kto rád chodí do prírody, aby si so sebou vzal vrecia a rukavice a popri prechádzke zbieral aj pohodený odpad ako my dnes.

• McDonald´s Cup

Dňa 28. apríla 2023 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili minifutbalu mladších žiakov pod názvom McDonald's Cup v Trstenej. Sily si zmeralo sedem družstiev. Hralo sa neuveriteľných 21 zápasov. Výkony všetkých družstiev boli veľmi vyrovnané. Aj keď sme sa neumiestnili na medajlových métach, naši žiaci sa ani náhodou nedali zahambiť a bojovali do poslednej chvíle.

• Zápis do 1. ročníka

Dňa 25.4. 2023 sa na našej škole uskutočnil zápis žiakov do 1. ročníka. Na chvíľu sa škola premenila na rozprávkovú krajinu, v ktorej vládla zlá kráľovná a jej zlobu museli premôcť Snehulienka, trpaslíci a naši predškoláci. V domčeku u trpaslíkov sa popasovali s rôznymi úlohami a svojimi vedomosťami dokázali, že sú pripravení stať sa budúcimi prvákmi.

Pondelok 28. 10. 2024