• Deň detí na prvom stupni

Tento rok, 1.6.2023, sme so žiakmi prvého stupňa strávili Deň detí v Trstenej na námestí v spoločnosti Bezpečnostných zložiek. Svoju ťažkú prácu nám názorne predviedli hasiči, policajti, záchranári a  o kultúrnu časť sa postarali žiaci z umeleckých škôl a centier voľného času. Ku krásnemu slnečnému počasiu nemohla chýbať zmrzlina. Unavení, ale spokojní, sme sa vrátili domov.

• Oslava MDD

Ako lepšie osláviť Deň detí ako na slnku, v pohybe a v súťaživom duchu? Naši žiaci tento deň takto prežili. Veľa súťaží, pohyb s úsmevom, odmeny, futbalový turnaj, vybíjaná ... Ako to nakoniec vyzeralo posúďte sami :-)

• Zdatný žiak prvého stupňa

V pondelok 29.5.2023 sa vybraní žiaci prvého stupňa zúčastnili športovej súťaže atletický štvorboj, kde bojovali za ročníky o titul najzdatnejší prvák, prváčka, druhák, druháčka, tretiak, tretiačka a štvrták, štvrtáčka. Svoje sily si zmerali vo vytrvalostnom behu 150m a 300m, v behu na 50m, v hode kriketovou loptičkou a  v skoku do diaľky.

• TANGRAM 25.5.2023

A že deti nemajú logiku? Presvedčili sa o tom samé i nás, že to tak celkom nie je. Ako? Počas zábavného poobedia v hojnom počte skladali zo siedmich častí rôzne obrázky na čas a presnosť. Trieda bola naplnená napätím, súťaživosťou, hlukom, radosťou a nadšením. Zapálenosť pre hru, sa podobala sínusoide. Všetci vydržali až do úplného úspešného konca.

• Okresné kolo Atletika

Na okresnom kole v atletike v Nižnej dňa 23. 5. 2023 našu školu reprezentovali: Vlčák Karol (beh na 60m, skok do diaľky), Jančo René (beh na 800m, skok do diaľky), Korček Mário (hod vortexom, beh na 800m), Cyrul Jozef (hod vortexom, beh na 60m), Hutlasová Nicola (beh na 800m, skok do diaľky), Šprláková Erika (beh na 60m, beh na 800m), Viktorová Barbora (hod vortexom, skok do diaľky ) a Zurvalcová Diana (hod vortexom, beh na 60m). Karol Vlčák skončil na prvom mieste v behu na 60m a stal sa majstrom okresu a Nicola Hutlasová sa stala majsterkou okresu v behu na 800m, ktorý vyhrala. Všetkým srdečne gratulujeme.

• Matičný slávik 2023

Dňa 19.05.2023 sme sa zúčastnili 26. ročníka speváckej súťaže MATIČNÝ SLÁVIK.

Reprezentovali nás: Barbora Trojanová 3.r, Tobias Buš, 5.B - ktorý aj napriek chorobe získal tento krát 2. miestoKlaudia Šprláková, 7.A - ktorá podala skvelý výkon, čoho dôkazom je krásne 1. miesto. Blahoželáme♫♫

Pondelok 28. 10. 2024