• Mladší učia starších...

Vo februári sa žiaci 7. ročníka na biológii zoznamujú s dýchacou a obehovou sústavou človeka, ku ktorej neodmysliteľne patrí aj kapitola Prvá pomoc, a to spoznávanie základov resuscitácie a záchrany dusiaceho sa človeka. Tentokrát sa o prezentáciu tejto časti postarali mladé záchranárky z krúžku Tatiana Masláková, Sára Bušová- žiačky 6. ročníka a dve piatačky Sofia Šikyňová a Vivien Šprláková, ktoré siedmakom predviedli základné postupy poskytovania prvej pomoci pri život ohrozujúcich stavoch. Dievčatá podali profesionálny výkon a siedmaci ich odmenili potleskom.

• Vymeň mobil za zážitok!

Od roku 2001 je 6. február vyhlásený za Svetový deň bez mobilu.

V utorok 6. februára 2024 zorganizovalo CVČ Trstená skutočne tvrdú výzvu s názvom: Vymeň mobil za zážitok! Cieľom akcie bolo prežiť jeden deň bez volania, chatovania či hier na mobile. Aj naši žiaci druhého stupňa sa zapojili do výzvy a následne svoj deň plný nových zážitkov výtvarne zdokumentovali na papier. Medzi súťažnými prácami sa práce našich žiakov nestratili a ocenená bola kresba Dominika Janíka z 5.ročníka. Dominikovi gratulujeme ku výhre a všetkým ďakujeme za aktívnu účasť a prajeme veľa skvelých nápadov. :)

• Expert Geniality Show

Tak a už sme sa dočkali. Čoho? No predsa výsledkov súťaže Expert Geniality Show, ktorá sa uskutočnila ešte v novembri roku 2023. V tomto ročníku sa zúčastnilo neuveriteľných 27 žiakov druhého stupňa z ktorých boli dvaja žiaci ocenení diplomom TOP Expert vo svojej kategórii. Kto to bol? Nahoď okuliare a pozri obrazovú prílohu.

• Karneval v ŠKD

Hoci sme v škole mali karneval, my sme sa rozhodli, že si pripravíme ešte jeden - náš družinársky. Deti celý týždeň nehovorili o ničom inom, len aké masky si pripravujú doma. Ten deň D nastal v piatok - 9. 2. 2024. Po obede sa deti prezliekli do svojich masiek a pohostili občerstvením, ktoré si priniesli z domu. Po pohostení sme sa nastúpili, a za spevu piesne " Fašiangy, Turíce" presunuli na 1. stupeň. Išli sme sa ukázať pani riaditeľke, ktorá nás odmenila sladkou čokoládou. V telocvični nasledovala prezentácia masiek, a po nej veľká diskotéka, ktorú sme si naplno užili. Určite si túto akciu zopakujeme aj o rok. Ako sme sa zabávali si môžete pozrieť na fotkách.

• Testovanie T9 2024

Vážení rodičia žiakov 9. ročníka

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že dňa 20. 03. 2024 (streda) sa Vaše dieťa zúčastní celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka základných škôl - Testovanie T9 2024.

Časový harmonogram testovania:

Príchod žiakov do školy je o 7:45

8:00 – 9:55 – certifikačný test z matematiky

• Valentín

Valentínsky deň sa v školách stáva nielen príležitosťou na prejav lásky, ale aj na tvorivú činnosť a spoluprácu medzi žiakmi. V mnohých školách sa deti zapájajú do rôznych aktivít a súťaží, ktoré podporujú ich kreativitu a zručnosti. Aj naši žiaci sa zapojili do súťaže s názvom: "Najkrajšia valentínka". Využili rôzne materiály, od papiera až po drevo. Tešíme sa na vyhodnotenie a na to, ako sa ich diela stanú súčasťou tohto úžasného sviatku!