• Sánkovačka v ŠKD

Na stredu, 17. 1. 2024 sme si naplánovali v našom ŠKD sánkovačku. Po obede sme sa teplo poobliekali, zobrali do rúk boby, sánky, lopáre a hurá na kopec za dedinu. Tam sme sa všetci poriadne vyšantili. Ako nám bolo,si môžete pozrieť na fotkách.

• Novoročný prípitok

V piatok, 12. 1. 2024 sme si v našom ŠKD pripravili novoročné posedenie. Iné bolo v tom, že sme ho začali spoločným slávnostným prípitkom. Samozrejme, že nie alkoholickým,ale detským šampanským. Pri sladkom občerstvení sme si porozprávali o našich novoročných predsavzatiach a plánoch na tento rok. Atmosféru posedenia si môžete pozrieť na fotkách.

• PYTAGORIÁDA

Aj v tomto školskom roku 2023/2024 sa žiaci 3. až 8. ročníka zúčastnili súťaže PYTAGORIÁDA. Ich úlohou bolo vyriešiť 15 zaujímavých úloh pomocou svojich vedomostí a schopností.

V kategóriách: P3 boli úspešnými riešiteľmi Lukas Buš, Martin Buš a Alexander Miklúšek; v P4 Jakub Botek, Soňa Bušová a Laura Nesétová.

• PREČO MÁM RÁD SLOVENČINU, PREČO MÁM RÁD SLOVENSKO

Dominik Janík 5.roč., Maxim Gonšor 9.A, Karin Miklúšková 9.B, Šimon Brnušák 7.A, Natália Dutková 9.B sa stali víťazmi školského kola 31. ročníka celoslovenskej súťaže PREČO MÁM RÁD SLOVENČINU, PREČO MÁM RÁD SLOVENSKO .

Cieľom súťaže je formou slohových prác, umelecky vyjadriť myšlienky prostredníctvom poézie a prózy, rozvíjať záujem detí a mladých ľudí o slovenský jazyk a kultúru, upozorňovať na dôležité udalosti v živote Slovákov, na významné osobnosti slovenskej kultúry a histórie.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

Učitelia ZŠ s MŠ Hladovka sa v spolupráci s rodičmi, žiakmi, obecným a farským úradom zapojili do programu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. A keďže sú ľudia z našej obce veľmi štedrí, organizátori z ich darov pripravili balíčky aj pre niektorých starších obyvateľov našej obce. Tieto darčeky potom v stredu, 20. 12. 2023, roznášali dievčatá – žiačky a speváčky Detského folklórneho súboru Goral pri ZŠ s MŠ Hladovka. V každom dome, ktorý navštívili, zaspievali niekoľko kolied, predniesli vinš, popriali šťastné a veselé vianočné sviatky a odovzdali pripravený balíček.Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili, za radosť a potešenie, ktoré aj týmto spôsobom priniesli do sŕdc mnohých ľudí.

• Divadelné predstavenie Zbabraná hra

Dňa 19.12.2023 naši ôsmaci a deviataci zavítali do historického Divadla Jonáša Záborského v Prešove, aby si spríjemnili predvianočný čas divadelným predstavením. Táto netradičná komédia Zbabraná hra, ktorá získala mnoho významných ocenení, nám ponúkla detektívku Vražda na Havershamskom panstve. A ako už prezrádza názov hry, počas predstavenia sa pokazilo naozaj všetko, čo sa pokaziť mohlo. Divadelníci nám pripravili veľa vtipných situácií, za čo boli odmenení úprimným potleskom a smiechom.