• Geografická olympiáda

V utorok 12. 3. 2024 sa na ZŠ M. Medveckej v Tvrdošíne, konalo okresné kolo Geografickej olympiády. V tejto odbornej súťaži nás reprezentovali dve žiačky Tatiana Masláková a Daniela Kubicová, ktoré sa na súťaž poctivo pripravovali. Obe dievčatá sa stali úspešnými riešiteľkami okresného kola.

Gratulujeme dievčatá

• Šikovné ruky

Na krúžku Šikovné ruky sme sa s tretiakmi a štvrtákmi venovali vyšívaniu. Učili sme sa navliekať nite do ihly, robiť uzlíky, šiť predný aj krížikový steh. Začiatky boli náročné, ale s trpezlivosťou a odhodlanosťou dokázali vytvoriť takéto krásne výšivky.

• Plavecký výcvik

V dňoch 4. – 8. marca 2024 sa žiaci 2., 3. a 4. ročníka našej školy zúčastnili plaveckého výcviku v Aqua Relax Dolný Kubín. Výcvik prebiehal v dopoludňajších hodinách pod vedením certifikovaných inštruktorov plaveckej školy Tulipánik. Žiaci sa učili základné plavecké štýly. V posledný deň plaveckého výcviku si zmerali sily v plávaní. Museli preplávať celú dĺžku bazénu (25 m), čo sa aj všetkým podarilo.

• RANDEVOÚ S LITERATÚROU

Či chceme, alebo nie, žijeme v dobe reportov, stretnutí a prezentácií. Obdobie pandémie Covid-19 zmenilo tento stav len čiastočne. Prezentácií sme sa nezbavili, akurát sa dejú online. Prezentácia nie je len príprava powerpointu a jej odoslanie cez e-mail. Musí mať hlavu a pätu. A s týmto sa popasovali naši deviataci. Vytvárali kreatívne prezentácie. Samozrejme, že si ich aj odprezentovali pred svojimi spolužiakmi. Tu sú víťazi: 9.A
            (Radka Šprláková, Laura Kukucová, Alexandra Šikyňová), 9.B (Natália Dutková, Ingrid Šprláková, Branislav Greštiak).