• Vlastivedná exkurzia štvrtákov

• Dňa 11.6.2024 sme sa zúčastnili vlastivednej exkurzie v našom najbližšom meste Trstená. Naše kroky najskôr viedli na SZUŠ Ľubomíra Hoľmu, kde sme sa aktívne zúčastnili tvorivých dielní a vlastnoručne si vytvorili mištičky a hrnčeky. Pozreli sme si aj výhľad na Trstenú a okolie z veže kostola sv. Martina. Navštívili sme Mestské múzeum, kde nás najviac zaujal betlehem s hlinenými  postavičkami, ktorý vytvoril spomínaný pán Hoľma so svojim bratom. Trvalo im 7 rokov, kým vytvorili takú krásu. Našu exkurziu sme zavŕšili pizzou a zmrzlinou. Všetci si odnášame nezabudnuteľný zážitok.

• Koncoročný výlet v Zoo Bojnice

• V piatok 7. 6. 2024 sme sa žiaci prvého stupňa vybrali navštíviť zvieratá do Bojnickej Zoo. Deti zvládli bez problémov nielen dlhú cestu, ale užívali si aj pozorovanie rôznych exotických zvierat. Areál Zoo ponúka aj možnosť zábavy - skákacie hrady, čo deti s radosťou využili. Zo začiatku nám síce robilo obavy počasie, nakoniec nás však prekvapilo v tom najlepšom slova zmysle a celý výlet dopadol nad očakávania. Domov sme sa vrátili až podvečer, síce unavení ale spokojní.

• DILONGOVA TRSTENÁ

• XXXII. ročník celoslovenskej recitačnej súťaže DILONGOVA TRSTENÁ 7. jún 2024 Trstená

Recitačná súťaž sa koná na počesť významného trstenského rodáka, básnika, prozaika, dramatika, mnohostranného spisovateľa Rudolfa Dilonga. Prednášané texty si recitátori vyberajú voľne z textov Rudolfa Dilonga, slovenskej katolíckej moderny, ostatnej slovenskej aj svetovej spirituálnej (náboženskej) poézie a prózy.

Tento rok reprezentovali našu školu úspešne dvaja žiaci piateho ročníka: Miriam Blahová v I. kategórii poézia, získala 2. miesto a Dominik Janík v I. kategórii próza 3. miesto. Srdečne im blahoželáme!

• Vyhodnotenie súťaže Ovocie a zelenina s ochutnávkou

• V mesiaci apríl sa žiaci druhého stupňa zúčastnili výtvarnej súťaže s názvom Ovocie a zelenina organizovanej spoločnosťou Bukov. Medzi ocenenými prácami sa nachádzali aj výtvarné diela našich žiakov 6. ročníka: Tatiana Masláková, Natália Jančová, Dávid Pikula. Vybrané súťažné práce si môžete pozrieť nižšie. Víťazom gratulujeme!

Spoločnosť Bukov nás celý rok zásobovala ovocím rôzneho druhu. Na záver nám pripravila  ochutnávku ovocia a zeleniny, ktorá našich žiakov naštartovala do posledných dní školského roka. Bol to malý, zdravý bonus k podujatiu pri príležitosti MDD. A že im chutilo, môžete vidieť na nasledujúcich fotografiách.

• Prednáška - Recyklácia textilu

• Kým kov je recyklovateľný donekonečna a papier možno recyklovať 5 až 7-krát, možnosti recyklovania odevov a textilu sú obmedzené až minimálne. Preto našu školu dnes, 6. 6. 2024 navštívila naša bývalá žiačka Terézia Šikyňová, aby nás oboznámila s touto problematikou, ktorej sa ona sama venovala počas štúdia na SŠ a aj ďalej sa zaoberá minimalizáciou, redukciou a recykláciou textílií. Mnohých už možno aj oslovili videá modelky a eko-aktivistky Natálie Pažickej, ktorá inšpiruje aj Teréziu a mala by aj nás.

• Družobná návšteva

• Čas neúprosne beží, a to platí aj vo vzájomných stretnutiach ŠKD Hladovka a ŠKD Suchá Hora. Na začiatku školského roka sme ich boli pozrieť my a 5. 6. 2024 nám opätovali návštevu oni. Veľmi sme sa na nich tešili. Po vzájomnom privítaní a predstavení sme sa spoločne zahrali hru: " Ovendofis " a občerstvili malým pohostením. Nasledoval presun do telocvične, kde sme si zmerali sily v športových turnajoch - vo vybíjanej a futbale, ktoré sa niesli v priateľskom duchu. Veríme, že sa opäť stretneme v budúcom školskom roku.

• Polárna žiara

• Počas mesiaca máj bolo možné vzhliadnuť polárnu žiaru na našom území. Toto nebeské divadlo zachytil p.farár Žmijovský svojim objektívom.

• Biologicko - geografická exkurzia Jánošíkove diery 5. 6. 2024

• Dolné diery, ktoré sme dnes so žiakmi piateho a siedmeho ročníka navštívili, patria vďaka miernejšiemu stúpaniu k najnavštevovanejšej časti Jánošíkových dier. Cestou sme prešli cez viaceré drevené aj železné mostíky s reťazami, videli sme dva vodopády a viacero kaskád. Ďeň predtým celý deň poriadne pršalo, takže miestami padajúca voda Hlbokého potoka robila taký hluk, že sme sa skoro navzájom nepočuli. Všetky deti turistickú trasu zvládli bez problémov, dokonca sa niektorým zdala až príliš ľahká a zvládli by aj náročnejšiu trasu. Takže konštaujeme, čo nie je môže byť a v jeseni sa pôjde na túru zase.

• Noc v škole

• Tento rok sme Deň detí oslávili naozaj výnimočne a to „prespávačkou“ v škole z piatka 31.5. 2024 na sobotu 1.6. 2024. Túto výnimočnú udalosť sme začali stretnutím pred školou o 17.30 hod. Spoločne sme sa zúčastnili detskej sv. omše, po jej skončení sme sa posilnili jedlom a následne sme sa vrhli na pripravený športový program v telocvični. Keďže deti mali ešte stále veľa energie, pokračovali sme v pyžamovej besiedke pri hrách a rozprávke. Tí viac unavení, sa pobrali do svojich spacákov skôr, po chvíli ich však nasledovali aj ostatní.

Ako to vyzeralo neskôr, necháme na Vašej predstavivosti...... :)