• Meteorologická stanica SHMÚ Liesek

• Dňa 09.05.2024 sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili exkurzie ku meteorologickej stanici nachádzajúcej sa v obci Liesek. Nakoľko počasie prialo, absolvovali pešiu prechádzku ku meteorologickej stanici po cyklotrase. Pri prehliadke meteorologickej záhradky a budovy si upevnili vedomosti osvojené na hodinách fyziky. Mali možnosť v skutočnosti a za odborného výkladu pána meteorológa vidieť meranie jednotlivých meteorologických prvkov a dozvedieť sa množstvo ďalších zaujímavých informácií. Exkurziu sme zakončili sladkou bodkou programu – zmrzlinou.

• „Čaj o piatej“

• Tradícia popoludňajšieho čaju je v Anglicku stále veľmi živá. V priebehu storočí si Angličania tento nápoj obľúbili natoľko, že sa stal neoddeliteľnou súčasťou ich každodenného života. Postupom času k ponúkaným maškrtám pribúdali ďalšie a ďalšie sladké a slané dobroty. So žiakmi šiesteho ročníka na hodinách anglického jazyka sme sa rozhodli, že si nejakú anglickú maškrtu pripravíme. Typické anglické recepty nám ponúkla naša učebnica anglického jazyka: „Jake’s Welsh Rarebit“ (syrový toust) a „Emma’s apple crumble“ – typický jablkový koláč s posýpkou.

• Trip to London

• Londýn je mesto, ktoré láka cestovateľov zo všetkých kútov sveta. Žiaci siedmeho ročníka mali za úlohu pripraviť trojdňový výlet do tohto mesta formou prezentácie v powerpointe. Mali naplánovať spôsob cestovania, ubytovania a vybrať atrakcie, ktoré k Londýnu patria. A veru sme sa nenudili, lebo sme navštívili také miesta ako Windsor, Buckingham, Big Ben, Tower Bridge, previezli sme sa na London Eye, prečítali knihu v Hyde Park a nakoniec sme nakúpili na slávnej Oxford Street.

Enjoy your trip!

• McDonald´s Cup 29.4.2024

• Dňa 29. apríla 2024 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili minifutbalu mladších žiakov pod názvom McDonald's Cup v Trstenej. Sily si zmeralo osem družstiev. Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín. Výkony všetkých družstiev boli veľmi vyrovnané. Víťazi skupín hrali o postupové miesto. Aj keď sme nepostúpili do finále,  naši žiaci sa ani náhodou nedali zahanbiť a bojovali do poslednej chvíle. Malým futbalistom, ďakujeme za reprezentáciu a stretneme sa opäť o rok.