• McDonald´s Cup 29.4.2024

• Dňa 29. apríla 2024 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili minifutbalu mladších žiakov pod názvom McDonald's Cup v Trstenej. Sily si zmeralo osem družstiev. Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín. Výkony všetkých družstiev boli veľmi vyrovnané. Víťazi skupín hrali o postupové miesto. Aj keď sme nepostúpili do finále,  naši žiaci sa ani náhodou nedali zahanbiť a bojovali do poslednej chvíle. Malým futbalistom, ďakujeme za reprezentáciu a stretneme sa opäť o rok.

• Zápis žiakov do 1. ročníka

• Dňa 25. apríla 2024 sa na našej škole konal zápis do 1. ročníka na tému rozprávky Medovníkový domček. Zápis otvorila pani riaditeľka, ktorá všetkých prítomných privítala. Následne sa naši škôlkári predstavili s krásnym programom a naši štvrtáci im na oplátku zahrali divadielko o Jankovi, Marienke a láskavej babičke. Následne sme sa presunuli do babičkinej chalúpky (triedy), kde našich predškolákov čakali rôzne úlohy zamerané na výslovnosť, slovnú zásobu, sústredenosť, jemnú motoriku, farby, geometrické tvary, pravo-ľavú orientáciu a iné zručnosti. Po ich zvládnutí dostali zaslúženú odmenu a pamätný list. Tešíme sa, že sa v septembri znovu uvidíme.
            Všetky fotografie si môžete pozrieť tu:

• Koncert ZUŠ Trstená

• Dňa 24. 4. 2024 naša škola privítala talentovaných žiakov zo Základnej umeleckej školy v Trstenej. Predviedli nám pestrý program spevu a hudby. Cieľom tohto podujatia bolo prezentovať deti, ktoré zmysluplne využívajú svoj voľný čas na rozvoj nadania, ktoré im bolo dané do vienka. Týmto chceli motivovať našich šikovných žiakov, aby aj oni využili svoj talent a ďalej ho rozvíjali štúdiom na ZUŠ Trstená elokované pracovisko ZŠ Hladovka od budúceho školského roku.

• Projekty- Hasiace prístroje

• Siedmaci v priebehu mesiaca apríl tvorili projekty na tému Hasiace prístroje. Hodiny chémie tak "okorenili svojou kreativitou a originálnosťou. Veľká vďaka patrí aj otcovi Vanesky Šuvadovej zo 7. B p. Martinovi Šuvadovi, ktorý bol ochotný priviesť do školy na ukážku ním upravený vodný hasiaci prístroj. Ten nám predviedla a jeho princíp fungovania aj zvnútra ukázala Vaneska. Tak žiaci mohli reálne vnímať princíp hasenia na skutočnom hasiacom prístroji. Ďakujeme!

• Zápis žiakov do 1. ročníka

• Milí rodičia budúcich prváčikov!

Zápis detí do I. ročníka sa bude konať dňa 25. apríla 2024 /štvrtok/ o 13:00 hod. v budove ZŠ s MŠ Hladovka. Na zápis je potrebné doniesť: rodný list dieťaťa, váš OP, poplatok 20 € za knihu, sadu písaniek potrebných pre prváka a prosíme vyplniť  elektronickú prihlášku.

ĎAKUJEME a tešíme sa na Vaše dieťa i Vás!

• Futbal chlapcov 5.- 6. ročník

• Dňa 19. 4. 2024 sa naši žiaci zúčastnili na obvodnom kole vo futbale chlapcov 5. a 6. ročníka v Trstenej. Hralo sa 2x8 min. každý s každým. Prvý zápas prehrali 5:7 s Vitanovou, druhý remizovali 1:1 so štátnou, tretí vyhrali 4:1 s Lieskom a posledný zápas vyhrali nad cirkevnou 8:1. Celkovo na turnaji osadili tretie miesto. Gratulujeme.

• Deň narcisov

• Ako každoročne, tak aj tento rok sa naša škola spolu s obcou Hladovka zapojila do verejnej zbierky Deň narcisov, ktorú zastrešuje Liga proti rakovine. Tohtoročný slogan "Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?" nenechal nikoho chladným, pretože každý z nás pozná niekoho, kto trpí rakovinou... Preto sme si dnes pripli kvietok narcis za všetkých, ktorí s touto zákernou chorobou bojujú. Spoločnými silami sa nám podarilo prostredníctvom našich deviatačiek vyzbierať krásnych 978,65,- eur. Ďakujeme im aj všetkým, ktorí pomohli dobrej veci.

• Krajské kolo chemickej olympiády

• Dňa 18. 4. 2024 sa v Liptovskom Mikuláši na Gymnáziu M. M. Hodžu konalo krajské kolo chemickej olympiády kategórie D určené pre žiakov 9. ročníka ZŠ. Našu školu reprezentovala Karin Miklúšková z 9.B. Po náročnej 90 minútovej teoretickej časti nasledovala 90 minútová praktická časť v chemickom laboratóriu, kde museli žiaci preukázať aj svoje praktické zručnosti v práci s chemickým sklom a chemikáliami. Po konečnom vyhodnotení naša Karin skončila ako úspešná riešiteľka krajského kola CHO. Gratulujeme !

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 70. výročie

• Vajanského Martin 2024
            Regionálne kolo 70. ročníka celoštátnej postupovej súťaže Hviezdoslavov Kubín 2024

Umelecký prednes je prostriedkom na vyjadrenie vlastných pocitov, záujmov, názorov a postojov prostredníctvom zvolených literárnych textov a vlastného rečového prejavu.

Aj naši žiaci, Miriam Blahová a Dominik Janík, víťazi okresného kola sa postavili na pódium a reprezentovali našu školu. Boli výborní. Dúfame, že tak ako niektorí účastníci HK, Július Satinský, Ľubo Roman, Karol Horák, Soňa Behulová-Müllerová, Lucia Hurajová, Milan Ondrík... budú motivovať našich recitátorov a naďalej sa budú venovať divadlu a prednesu.

• Rodina a základné ľudské právo na život

• Asociácia za život a rodinu vyhlásila ďalší ročník celoslovenskej súťaže s názvom Rodina a základné ľudské právo na život. Cieľom súťaže bolo zapojiť žiakov do vnímania a prežívania dôležitosti rodiny, dobrých vzťahov v rodine aj mimo nej a do vnímania dôležitosti ochrany života každého človeka bez ohľadu na jeho rasu, postavenie, veľkosť, či iné parametre. Aj tejto výtvarnej súťaže sa naši žiaci druhého stupňa zúčastnili prostredníctvom svojich výtvarne i myšlienkovo hodnotných prác. Veríme v ich úspech a držíme im palce!