• Okresné kolo chemickej olympiády

• Dňa 14.3.2024 sa konal 60. ročník chemickej olympiády na ZŠ R.Dilonga v Trstenej. Našu školu reprezentovali 3 žiačky 9. ročníka: Vanesa Bušová, Karin Miklúšková a Radka Šprláková. Po absolvovaní 70 min. teoretického testu nasledovala 70 min. praktická časť, kde dievčatá preukázali aj praktické zručnosti. Vanesa a Radka skončili ako úspešné riešiteľky a Karin sa umiestnila na 3.mieste a odniesla si aj diplom. Všetkým trom šikovným žiačkam srdečne gratulujeme!

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 13.3. 2024 sa na našej škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Žiaci 1. aj 2. stupňa sa svedomite pripravovali za pomoci svojich učiteľov a rodičov. Vybrať tých najlepších bolo náročné. Tu sú mená víťazov jednotlivých kategórií:

1. kat. poézia: 1.miesto – Mária Škrabeková 4.r.                     próza:  1. miesto - Michal Greštiak 3.r.

2. miesto – Matúš Blaha 2.r.                                         2. miesto – Dávid Janík 2.r.

3. miesto – Adam Bonk 3.r.                                          3. miesto – Dušan Greštiak 4.r.

2. kat. poézia: 1. miesto – Miriam Blahová  5.r.                      próza: 1. miesto – Dominik Janík 5.r.

2. miesto – Lenka Krátka 5.r.                                      2. miesto – Matias Kratoň 6.B

3. miesto – Karolína Trojanová 5.r. a Sára Bušová 6.B

3. kat. poézia: 1. miesto – Laura Kalisová 9.r.                     próza: 1. miesto – Ingrida Šprláková 9.r.

2. miesto – Natália Hubjaková 7.A                          2. miesto - Lucia Šikyňová 7.A

3. miesto – Lucia Šprláková 7.B                              3. miesto – Šimon Brnušák 7.A

Víťazom srdečne gratulujeme a držíme palce na okresnom kole, ktoré sa bude konať dňa 27.4. 2024 v Tvrdošíne.
            ​​​​​

• Geografická olympiáda

• V utorok 12. 3. 2024 sa na ZŠ M. Medveckej v Tvrdošíne, konalo okresné kolo Geografickej olympiády. V tejto odbornej súťaži nás reprezentovali dve žiačky Tatiana Masláková a Daniela Kubicová, ktoré sa na súťaž poctivo pripravovali. Obe dievčatá sa stali úspešnými riešiteľkami okresného kola.

Gratulujeme dievčatá

• Florbal chlapci - okresné kolo

• Po postupe z obvodného kola dnes naši žiaci zabojovali na okresnom kole vo florbale chlapcov 7. až 9. ročníka. Hralo sa 2x10 min. každý s každým. Celkovo obsadili 4.miesto. Gratulujeme.

• Šikovné ruky

• Na krúžku Šikovné ruky sme sa s tretiakmi a štvrtákmi venovali vyšívaniu. Učili sme sa navliekať nite do ihly, robiť uzlíky, šiť predný aj krížikový steh. Začiatky boli náročné, ale s trpezlivosťou a odhodlanosťou dokázali vytvoriť takéto krásne výšivky.

• Plavecký výcvik

• V dňoch 4. – 8. marca 2024 sa žiaci 2., 3. a 4. ročníka našej školy zúčastnili plaveckého výcviku v Aqua Relax Dolný Kubín. Výcvik prebiehal v dopoludňajších hodinách pod vedením certifikovaných inštruktorov plaveckej školy Tulipánik. Žiaci sa učili základné plavecké štýly. V posledný deň plaveckého výcviku si zmerali sily v plávaní. Museli preplávať celú dĺžku bazénu (25 m), čo sa aj všetkým podarilo.

• Vyhodnotenie súťaže: "Najkrajšia valentínka"

• A je to tu! Práce našich žiakov porotu veľmi potešili a tá dospela k nasledovnému vyhodnoteniu :

1. miesto: Tobias Kratoň, Matúš Šuvada, Boris Tokarčík

2.miesto: Dominik Drahula

Cenu poroty získali Melánia Bušová, Karin Šikyňová, Klaudia ŠprlákováKatarína Machunková.

Víťazom gratulujeme a ostatným ďakujeme za účasť.

• RANDEVOÚ S LITERATÚROU

• Či chceme, alebo nie, žijeme v dobe reportov, stretnutí a prezentácií. Obdobie pandémie Covid-19 zmenilo tento stav len čiastočne. Prezentácií sme sa nezbavili, akurát sa dejú online. Prezentácia nie je len príprava powerpointu a jej odoslanie cez e-mail. Musí mať hlavu a pätu. A s týmto sa popasovali naši deviataci. Vytvárali kreatívne prezentácie. Samozrejme, že si ich aj odprezentovali pred svojimi spolužiakmi. Tu sú víťazi: 9.A
            (Radka Šprláková, Laura Kukucová, Alexandra Šikyňová), 9.B (Natália Dutková, Ingrid Šprláková, Branislav Greštiak).

• Mladší učia starších...

• Vo februári sa žiaci 7. ročníka na biológii zoznamujú s dýchacou a obehovou sústavou človeka, ku ktorej neodmysliteľne patrí aj kapitola Prvá pomoc, a to spoznávanie základov resuscitácie a záchrany dusiaceho sa človeka. Tentokrát sa o prezentáciu tejto časti postarali mladé záchranárky z krúžku Tatiana Masláková, Sára Bušová- žiačky 6. ročníka a dve piatačky Sofia Šikyňová a Vivien Šprláková, ktoré siedmakom predviedli základné postupy poskytovania prvej pomoci pri život ohrozujúcich stavoch. Dievčatá podali profesionálny výkon a siedmaci ich odmenili potleskom.

• Vymeň mobil za zážitok!

• Od roku 2001 je 6. február vyhlásený za Svetový deň bez mobilu.

V utorok 6. februára 2024 zorganizovalo CVČ Trstená skutočne tvrdú výzvu s názvom: Vymeň mobil za zážitok! Cieľom akcie bolo prežiť jeden deň bez volania, chatovania či hier na mobile. Aj naši žiaci druhého stupňa sa zapojili do výzvy a následne svoj deň plný nových zážitkov výtvarne zdokumentovali na papier. Medzi súťažnými prácami sa práce našich žiakov nestratili a ocenená bola kresba Dominika Janíka z 5.ročníka. Dominikovi gratulujeme ku výhre a všetkým ďakujeme za aktívnu účasť a prajeme veľa skvelých nápadov. :)