• Expert Geniality Show

• Tak a už sme sa dočkali. Čoho? No predsa výsledkov súťaže Expert Geniality Show, ktorá sa uskutočnila ešte v novembri roku 2023.  V tomto ročníku sa zúčastnilo neuveriteľných 27 žiakov druhého stupňa z ktorých boli dvaja žiaci ocenení diplomom TOP Expert vo svojej kategórii. Kto to bol? Nahoď okuliare a pozri obrazovú prílohu.

• Karneval v ŠKD

• Hoci sme v škole mali karneval, my sme sa rozhodli, že si pripravíme ešte jeden - náš družinársky. Deti celý týždeň nehovorili o ničom inom, len aké masky si pripravujú doma. Ten deň D nastal v piatok - 9. 2. 2024. Po obede sa deti prezliekli do svojich masiek a pohostili občerstvením, ktoré si priniesli z domu. Po pohostení sme sa nastúpili, a za spevu piesne " Fašiangy, Turíce" presunuli na 1. stupeň. Išli sme sa ukázať pani riaditeľke, ktorá nás odmenila sladkou čokoládou. V telocvični nasledovala prezentácia masiek, a po nej veľká diskotéka, ktorú sme si naplno užili. Určite si túto akciu zopakujeme aj o rok. Ako sme sa zabávali si môžete pozrieť na fotkách.

• Testovanie T9 2024

• Vážení rodičia žiakov 9. ročníka

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že dňa 20. 03. 2024 (streda) sa Vaše dieťa zúčastní celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka základných škôl - Testovanie T9 2024.

Časový harmonogram testovania:

Príchod žiakov do školy je o 7:45

8:00 – 9:55 – certifikačný test z matematiky

9:55 – 10:20 – prestávka

10:20 – 11:50 – certifikačný test zo slovenského jazyka

Pri testovaní budú žiaci používať kalkulačky, rysovacie  pomôcky, modré pero, nie gumovacie.

Nie sú povolené mobilné telefóny, smart hodinky, výpisky, učebnice a študijné materiály.

V prípade neúčasti  na riadnom termíne musia žiaci ísť na náhradný termín testovania, ktorý sa uskutoční 04. apríla v Žiline.

Žiaci po testovaní odchádzajú domov, v tento deň už nepokračujú vo vyučovacom procese.

S pozdravom

Blahová, koordinátor T9-2024

• Valentín

• Valentínsky deň sa v školách stáva nielen príležitosťou na prejav lásky, ale aj na tvorivú činnosť a spoluprácu medzi žiakmi. V mnohých školách sa deti zapájajú do rôznych aktivít a súťaží, ktoré podporujú ich kreativitu a zručnosti. Aj naši žiaci sa zapojili do súťaže s názvom: "Najkrajšia valentínka". Využili rôzne materiály, od papiera až po drevo. Tešíme sa na vyhodnotenie a na to, ako sa ich diela stanú súčasťou tohto úžasného sviatku!

• Bystrý Ekožiak

• V mesiaci február, tak ako po minulé roky, sme usporiadali našu vnútroškolskú súťaž Bystrý Ekožiak. Zúčastnili sa jej žiaci a žiačky šiesteho až ôsmeho ročníka, aby si preverili svoje vedomosti pri riešení teoretických úloh a potom uplatnili svoje nadobudnuté zručnosti pri triedení rôznych druhov odpadu. Na prvom mieste s najvyšším počtom bodov, po abslovovaní troch úloh sa umiestnila Veronika Šimalová z 8.B, na druhom mieste sa umiestnila Tatiana Masláková a tretie miesto obsadila Terézia Šprláková obe zo 6.A. Pekné Eko odmeny si všetci súťažiaci prevezmú po návrate z jarných prízdnin.

• Práce v školskej dielni

• V školských dielňach deti rozvíjajú svoje kreatívne zručnosti. Práca s rukami posilňuje ich motoriku a manipulačné schopnosti. Tímová spolupráca pri projektoch učí deti efektívne komunikovať a riešiť rôzne možnosti postupu zadanej práce. Inovácie a kreativita získané v dielňach pripravujú deti na budúcnosť.

• Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

• Dnešný deň je pre našu školu výnimočný, nielen kvôli tomu, že sa na našej škole konala Valentínska pošta, ale aj vďaka skvelému úspechu, ktorý sa podaril nášmu žiakovi Patrikovi Chmeňovi, 9.A. Patrik sa dnes 14. februára zúčastnil krajského kola na Gymnáziu J.M.Hurbana v Čadci a v obrovskej konkurencií 26 anglofónnych žiakov (kategória 1C) sa umiestnil na 1. mieste a tak postúpil na CELOSLOVENSKÉ kolo za obrovskej podpory svojich rodičov. Ďakujeme za úžasnú reprezentáciu školy a GRATULUJEME :D

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 17. januára 2024 sa uskutočnilo okresné kolo predmetovej olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci: Filip Šimek, 7.B v kategórií 1A a Natália Dutková, 9.B v kategórií 1B. Filip aj Natálka našu školu skvelo reprezentovali, čo vyzdvihla aj porota pri ich komunikačných zručnostiach. Obaja sa stali úspešnými riešiteľmi. Tešíme sa z ich úspechu, ďakujeme za ich ochotu sa zodpovedne pripravovať a reprezentovať našu školu. GRATULUJEME :)

• Valentín na 1. stupni

• Tohtoročný 14. február, sviatok sv. Valentína, je tak trošku zvláštny, nakoľko tento rok na 14. februára pripadá aj popolcová streda - začiatok pôstneho obdobia. Napriek tomu sme s deťmi prežili príjemný deň. Všetci medzi sebou sme si odovzdali "Valentínsku poštu" , tzv. valentínky, ktorými sme potešili či už spolužiakov, kamarátov, ale aj pani učiteľky. Úsmev, radosť aj prekvapenie na tvárach detí, ale aj nás, pri preberaní valentíniek, boli krásnou odmenou za túto vydarenú akciu.

• Sánkovačka vie byť aj poriadnou školskou zábavou

• Sánkovanie na poriadnom kopci je dobré cvičenie. Vybehnúť si svah hore kopcom stačí niekoľkokrát na to, aby ste sa zahriali a poriadne unavili. Ak chcete sánkovaniu dodať výletný nádych, urobte si výlet do hôr.  A to sme so siedmakmi, veru, spravili. Samozrejme, že sme to  doplnili poriadne dlhou sánkovačkou.
            Dúfame, že sme nielen rozhýbali svoje telá, ale akcia utužila naše vzťahy v triednom kolektíve.

Hromnice, 2.2.2024,  sánkovačka 7_A/B  Pod Grapou