• Všetkovedko na prvom stupni

• Tak ako každý rok, tak aj tento,  sme sa zúčastnili celoslovenskej vedomostnej súťaže VŠETKOVEDKO. Svoje vedomosti si zmerali žiaci 2., 3. a 4.ročníka. Našu školu reprezentovali: Matúš Blaha, Dávid Škrabek, Dávid Janík (2.ročník), Alexander Buš, Matej Borovka, Adela Šikyňová (3.ročník), Soňa Bušová, Mária Škrabeková, Jakub Hutlas (4.ročník).

Všetci žiaci získali titul Všetkovedkov učeň.

Matúš Blaha sa dostal medzi 30% najúspešnejších riešiteľov z celého Slovenska a tým získal titul VŠETKOVEDKO.

Všetkým zúčastneným srdečne gratulujeme.

• Maškarný ples

• Tak ako každý rok naši žiaci zavŕšili polročné vysvedčenie maškarným plesom. Nechýbali na ňom veselé, strašidelné či nápadité kostýmy, ktoré v rytme veselej hudby rozprúdili zábavu. Každá maska bola ocenená a my sa už teraz tešíme na ďalšie nápady v budúcom roku.

Viac fotiek si môžete pozrieť tu: https://eu.zonerama.com/zshladovka/Album/11019931

• Chlapci a dievčatá z jednej lavice.

• Centrum voľného času v Trstenej organizovalo už 30 ročník súťaže s názvom „Chlapci a dievčatá z jednej lavice“. Súťaž je určená pre žiakov 6. ročníka.

Naše školu reprezentovali štyria žiaci z dvoch tried. Dušan Buš a Táňa Masláková zo 6.A a Maroš Záhradník a Danka Kubicová zo 6.B.

Obom družstvám sa darilo, ale ako to chodí víťaz môže byť len jeden!

Víťaznému družstvu gratulujeme!

• ŠALIANSKY MAŤKO

• 25. januára sa v ZŠ Márie Medvedzkej v Tvrdošíne konalo okresné kolo v prednese
            slovenskej povesti pod názvom Šaliansky Maťko.
            V druhej kategórii našu školu úspešne reprezentoval žiak 5. ročníka Dominik Janík.
            Prednášal prózu o Veselom Siloňovi, v ktorej nechýbali aj krátke piesne v goralskom nárečí.
            Prirodzeným prejavom bolo jeho vystúpenie pôsobivé, nepochybne zanechalo vo všetkých
            nás hlboký zážitok, za čo mu ďakujeme.

• Lyžiarsky kurz 2024

• Naši siedmaci, žiaci 7.A. a 7.B., sa v dňoch 15.–19. 1. 2024 zúčastnili lyžiarskeho kurzu v Oščadnici, Skicentrum Oščadnica. Ubytovanie bolo v penzióne Pri Trojičke 30 metrov od svahu. Ubytovanie bolo dobré, strava chutná, a tak naši žiaci vždy oddýchnutí a plní síl vyrážali každé ráno na svah. Lyžiarskeho výcviku sa zúčastnilo 30 žiakov, z toho 16 ne-lyžiarov a 14 lyžiarov stredne pokročilých a pokročilých. Už z týchto čísel je čitateľné, že práca bola náročná, hlavne prvé tri dni, keď sme potrebovali naučiť základy lyžovania veľký počet žiakov. Žiaci boli rozdelení do troch družstiev podľa lyžiarskej zdatnosti. Žiaci prežili krásnych päť dní. Niektorí získavali základy lyžovania, iní sa v lyžovaní zdokonaľovali.
            No lyžiarsky kurz nie je len o drine na svahu, ale aj o zábave a vytváraní nových priateľstiev. Žiaci síce chodili zo svahu unavení, ale v penzióne chytali druhý dych a večerný program vždy stál za pozretie. Každý večer mali žiaci  nachystaný zábavný program, ktorý naozaj vždy pobavil a zapojil aj publikum. Okrem toho naši žiaci využili aj wellness v penzióne.
            Celý lyžiarsky „realizačný“ tím chce poďakovať zúčastneným žiakom za ich toleranciu a zodpovednosť na svahu, zábavu a kolektívnosť v penzióne Pri Trojičke na lyžiarskom kurze roku 2024.

• Spolupráca v pohybe

• Dňa 19.1.2024 sa v rámci predmetu SAT spojili žiaci 8. ročníka.  Spoločne si zmerali sily pri športových súťažiach vystavaných na mieru, hodných žiakov týchto tried a temperamentu. Náhodne sa rozdelili do troch skupín, bez ohľadu na triedu, obec a pohlavie žiakov. Súťažili s verbou a plným nasadením v rôznych disciplínach, ktoré pre nich pripravili triedne učky a jeden žiak. Foto dodala ročníková dvorná fotografka, obidvom žiakom aj touto formou ďakujeme a tešíme sa ďalšie podobné stretnutia.

• Sánkovačka v ŠKD

• Na stredu, 17. 1. 2024 sme si naplánovali v našom ŠKD sánkovačku. Po obede sme sa teplo poobliekali, zobrali do rúk boby, sánky, lopáre a hurá na kopec za dedinu. Tam sme sa všetci poriadne vyšantili. Ako nám bolo,si môžete pozrieť na fotkách.

• Novoročný prípitok

• V piatok, 12. 1. 2024 sme si v našom ŠKD pripravili novoročné posedenie. Iné bolo v tom, že sme ho začali spoločným slávnostným prípitkom. Samozrejme, že nie alkoholickým,ale detským šampanským. Pri sladkom občerstvení sme si porozprávali o našich novoročných predsavzatiach a plánoch na tento rok. Atmosféru posedenia si môžete pozrieť na fotkách.

• PYTAGORIÁDA

• Aj v tomto školskom roku 2023/2024 sa žiaci 3. až 8. ročníka zúčastnili súťaže PYTAGORIÁDA. Ich úlohou bolo vyriešiť 15 zaujímavých úloh pomocou svojich vedomostí a schopností.

V kategóriách: P3 boli úspešnými riešiteľmi Lukas Buš, Martin Buš a Alexander Miklúšek; v P4 Jakub Botek, Soňa Bušová a Laura Nesétová.

Starší žiaci boli úspešní v kategóriách P6 Šimon Drahula a Adela Trojanová; P7 Adam Šikyňa a P8 Veronika Šimalová.

Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme.

• PREČO MÁM RÁD SLOVENČINU, PREČO MÁM RÁD SLOVENSKO

•     Dominik Janík 5.roč., Maxim Gonšor 9.A, Karin Miklúšková 9.B,  Šimon Brnušák 7.A, Natália Dutková 9.B sa stali víťazmi školského kola 31. ročníka celoslovenskej súťaže PREČO MÁM RÁD SLOVENČINU, PREČO MÁM RÁD SLOVENSKO .

Cieľom súťaže je formou slohových prác, umelecky vyjadriť myšlienky prostredníctvom poézie a prózy, rozvíjať záujem detí a mladých ľudí o slovenský jazyk a kultúru, upozorňovať na dôležité udalosti v živote Slovákov, na významné osobnosti slovenskej kultúry a histórie.

V súťažných prácach môžu žiaci na základe vlastných skúseností a postrehov vyjadriť svoj postoj k hodnotám, akými sú priateľstvo, rodina, pochopenie a pomoc k iným.

Súťažné práce sa budú v celoslovenskom kole posudzovať v štyroch kategóriách.

Odborné poroty vyberú v každej súťažnej kategórii kandidátov na Hlavnú cenu, Cenu poroty a Čestné uznanie.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v Máji 2023 v Nových Zámkoch.

Všetkým postupujúcim držíme palce!