• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Učitelia ZŠ s MŠ Hladovka sa v spolupráci s rodičmi, žiakmi, obecným a farským úradom zapojili do programu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. A keďže sú ľudia z našej obce veľmi štedrí, organizátori z ich darov pripravili balíčky aj pre niektorých starších obyvateľov našej obce. Tieto darčeky potom v stredu, 20. 12. 2023, roznášali dievčatá – žiačky a speváčky Detského folklórneho súboru Goral pri ZŠ s MŠ Hladovka. V každom dome, ktorý navštívili, zaspievali niekoľko kolied, predniesli vinš, popriali šťastné a veselé vianočné sviatky a odovzdali pripravený balíček.Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili, za radosť a potešenie, ktoré aj týmto spôsobom priniesli do sŕdc mnohých ľudí.

Šťastné a veselé vianočné sviatky všetkým ľuďom dobrej vôle prajú dievčatá aj takto

• Divadelné predstavenie Zbabraná hra

• Dňa 19.12.2023 naši ôsmaci a deviataci zavítali do historického Divadla Jonáša Záborského v Prešove, aby si spríjemnili predvianočný čas divadelným predstavením. Táto netradičná komédia Zbabraná hra, ktorá získala mnoho významných ocenení, nám ponúkla detektívku Vražda na Havershamskom panstve. A ako už prezrádza názov hry, počas predstavenia sa pokazilo naozaj všetko, čo sa pokaziť mohlo.  Divadelníci nám pripravili veľa vtipných situácií, za čo boli odmenení úprimným potleskom a smiechom.

• Vianoce v školskej dielni

• Priatelia našej školy. Pozrite sa, čo všetko dokážu vytvoriť usilovné ruky našich žiakov na hodinách techniky. Využili rôzne materiály, techniku a samozrejme svoju kreativitu a šikovnosť. Týmito krásnymi vianočnými výrobkami vyzdobili priestory našej školy a priniesli k nám čaro Vianoc.

• Oravské Vianoce v Trstenej

• Pod záštitou Oravského kultúrneho centra Dolný Kubín sme sa dňa 13.12. 2023 spolu so žiakmi našej školy boli kultúrne vyžiť. V kultúrnom dome v Trstenej sa nám ukázal detský divadelný súbor Úsmev z Babína. Predviedli sa nám v predstavení Betlehemská hra. Po nich svoj herecký aj spevácky talent ukázali naše hladovské deti z detského folklórneho súboru Goral pod vedením Hanky Harmatovej. Na záver sme mohli vidieť zdobenie perníkov. Ďakujeme za príjemne strávený vianočný čas.

• Sopečná činnosť

• Tento prírodný jav zaujal deviatakov natoľko, že až deviati sa rozhodli urobiť dobrovoľnú domácu úlohu na túto tému. Zhotovili model sopky /vyzerali naozaj dobre, ako zmenšené kópie skutočných sopiek/ a následne predviedli sopečnú erupciu z donesených ingrediencií, počas ktorej láva naozaj vytekala zo sopky.

• YPSILON - SLOVINA JE HRA

• 7.decembra sa našich 6 odvážnych žiakov pokúsilo zabojovať v súťaži YPSILON -
            SLOVINA JE HRA 2023 / 2024.
            Branislav Chovančák, Miriam Blahová, Lea Gallasová z 5.ročníka, Šimon Drahula, Dominik
            Drahula z 6. ročníka riešili testy rôznej úrovne náročnosti, v súlade s požiadavkami ŠVP pre
            jednotlivé ročníky ZŠ.
            Na vypracovanie testov mali 45 minút. Po vyriešení sme ich odoslali prostredníctvom
            Slovenskej pošty priamo na adresu Ypsilon súťaž do Košíc.
            Žiaci si tak mali možnosť odskúšať svoje zručnosti v danom predmete. Pre tých
            najšikovnejších čakajú zaujímavé ceny ako napríklad smartphone, fitness náramok
            a poukážka, ktorú do súťaže venovalo kníhkupectvo Martinus.
            Našim riešiteľom prajeme nielen zaujímavé ceny, ale aj dobrý pocit zmerať si svoje sily
            v slovenčine so žiakmi z celého Slovenska.

• Mikuláš na 1. stupni

• Dňa 6.12.2023 do našej školy zavítala vzácna návšteva „Svätý Mikuláš“, spolu so svojimi pomocníkmi „Anjelikmi“. Prišiel nečakane, ale o to väčšiu radosť deťom urobil. Bol zvedavý, či deti počas roka počúvali, či rodičom doma pomáhali, či sa do školy poctivo pripravovali. A keďže sa deti naozaj snažili, a ešte mu aj zaspievali, aj on ich potešil sladkou odmenou.

• Svetový deň AIDS

• Prvý decembrový deň je už od roku 1988 na celom svete venovaný boju proti AIDS. Jeho cieľom je upozorňovať ľudí na problém AIDS, zlepšiť ich vedomosti o tejto chorobe, jej šírení a najmä prevencii. Symbolom tohto Svetového dňa je červená stužka - ako symbol krvi. Takéto stužky sme sa snažili vytvoriť aj my dnes - na prvom aj na druhom stupni. Posúďte, či sa nám to podarilo ...