• Dynamický opis

• Naši žiaci 7. ročníka si vytvorili rôzne jesenné dekorácie a výtvory. V dvojiciach sa veru pracuje ľahšie, a preto si prácu rozdelili. Vytvorili si  nákres svojho výtvoru, napísali pracovný postup. Aj takto sa  to dá!

• Pre našich starkých vyrobené z lásky...

• Na hodinách technickej výchovy vytvárame veľa kreatívnych vecí. Tu dostávajú priestor naše šikovné ruky, nápady a kreativita našich vyučujúcich. Opäť máme mesiac október. Ten sa nesie  v znamení úcty k starším. Naši žiaci potešili svojich starkých týmto sladkým vlastnoručne vytvoreným pozdravom. Poslanie bolo splnené a našim starkým sme vyčarili úsmev na tvári.

• Jesenná slávnosť

• Dňa 27.10. 2023 sa všetci žiaci 1. stupňa opäť po roku stretli na Jesennej slávnosti, aby privítali našich nových prvákov. Tento rok sa slávnosť niesla v duchu Smajlíkov. Všetko sa začalo vo štvrtej triede, kde nám štvrtáci zahrali divadielko o Smajlíkovskom domčeku. Babka, ktorá v ňom bývala mala veľmi rada deti a tiež sa rada smiala. Naši prváci ju preto zabavili rôznymi úlohami a na záver ju rozosmiali veselými vtipmi. Príjemným spestrením bola príprava chutných smajli chlebíčkov plných zdravej zeleniny. Deti boli naozaj kreatívne a vyrobili všakovaké tváričky. Sme radi, že to všetko krásne zvládli a stali sa plnohodnotnými žiakmi našej školy.

• Misijné sestry služobnice Ducha Svätého na našej škole

• 26. október 2023 bol pre nás výnimočný deň a to preto, že nás navštívili misijné sestry Laura a Filipa, ktoré strávili misie v Južnej Kórei a na Filipinách. Sestra Filipa nás naučila veľa z korejského jazyka ako sa prežehnať, pozdraviť, povedať niekomu ,,Mám ťa rád" a vyskúšali sme aj používanie paličiek pri jedení. Sestra Laura nám porozprávala o Filipínach, dala nám vyskúšať ako chutia larvy a mali sme možnosť vyskúšať si aj ich oblečenie. Strávili sme s nimi krásny požehnaný čas a za to im patrí naše veľké ĎAKUJEM. Tešíme sa na ich ďalšiu návštevu.

• Jesenné SUDOKU

• Jeseň na našej škole je symbolom súťaže Sudoku, preto sa dnes nadšenci tejto hry zhromaždili v 9.A, aby si zmerali sily, kto z koho. Tešilo nás, že sa zbehlo dostatok chlapcov a dievčat, ktorí majú radi čísla, logiku a dumanie nad problémami. Nie, že by Sudoku bol pre nich problém, ale uložiť číslice v správnom poradí dá zabrať aj skúseným riešiteľom. A čo viac? Tohto roku malo premiéru aj tzv. písmenkové sudoku pre tých ,ktorí sú obzvlášť šikovní a to my takých žiakov máme. V prvej kategórii sa umiestnili: 1. miesto Olívia Chmeňová, 2. Táňa Masláková a 3. Sára Bušová . V druhej si rozdelili ceny takto: 1.miesto Erika Šprláková, 2. Marianna Šimalová a 3. Melánia Bušová. Všetkým za účasť ďakujeme.

• Burza povolaní 2023

• Čím budem? Na túto otázku naši deviataci v týchto dňoch hľadali odpoveď. Dňa 17. 10. 2023 sa vybrali do Rotundy v Nižnej, kde sa pod záštitou Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie konalo podujatie s názvom „Burza povolaní“. Zišli sa tu zástupcovia 25 stredných škôl a gymnázií z Oravy, Liptova a Turca, ktorí prezentovali svoje školy. Pedagógovia spolu so žiakmi informovali deviatakov o študijných odboroch a výhodách štúdia na ich škole. Pevne veríme, že podujatie bolo prínosom pre našich žiakov.

• Milión detí sa modlí ruženec

• Dňa 18.októbra sa konala celosvetová výzva MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC  za mier a jednotu vo svete. Aj naša škola sa zapojila. Žiaci spolu so svojimi pani učiteľkami sa spoločne spojili v modlitbe s prosbou, aby sa svet zmenil. Dúfame, že dobrý Pán Boh naše vrúcne prosby vyslyší.

• Šarkaniáda

• Dňa 17.10.2023 sme s deťmi 1. stupňa využili krásne jesenné počasie a vybrali sme sa za dedinu púšťať šarkany. Nebo zaplavili pestrofarebné draky, ktoré sa postarali o nádherné divadlo. Niektoré vystúpili do výšin, niektorým sa veľmi nechcelo,  radosť však urobili všetkým deťom.

• Tanzánia - divoké srdce Afriky, 12. 10. 2023

• Vo štvrtok sa šiestaci zúčastnili premietania filmu pod názvom Tanzánia – divoké srdce Afriky. Autori projektu Svet okolo nás, o svojom trojmesačnom pobyte v Tanzánii a na ostrove Zanzibar natočili naozaj zaujímavý film. Podelili sa s nami o svoje zážitky, ukázali nám divoké zvieratá v národných parkoch tzv. africkú päťku, zvyky kmeňa Masajov, vysvetlili nám prečo sa neoplatí kúpať vo Viktóriinom jazere, aké ryby sa lovia v jazere Tanganika, nezabudli ani na tradičné africké jedlá a iné zaujímavosti, ktoré súviseli s ich pobytom v Afrike.

• Jesenná vychádzka do prírody

• Krásne, slnečné, jesenné počasie v piatok, 6. 10. 2023 priam lákalo na vychádzku do prírody, ktorú sme využili aj my v ŠKD. Vybrali sme sa za dedinu, do blízkeho lesíka. Tam sme sa zamerali na pozorovanie zmien v jesennom období - sfarbenie listov na stromoch, ich opadávanie, dozrievanie šípok, poorané polia a mnoho ďalšieho. Bola to dlhšia túra, ale deti ju zvládli bez väčších problémov.

• Základná škola s materskou školou, Hladovka 238
      • + 421 43 539 77 01 https://zshladovka.edupage.org
      • 238 027 13 Hladovka Slovakia
      • PhDr. Gabriela Pajdučáková zs@zs.hladovka.net Tel.: +421 43 539 77 01