• Práca s prírodninami

• Príroda okolo nás je úžasne rozmanitá, a preto sme sa rozhodli jej plody využiť v našom ŠKD. Kvety, listy steblá trávy sme osádzali do rámčekov. Aké krásne prírodné obrazy sme vykúzlili, si môžete pozrieť na fotkách.

• Návšteva bábkového divadla v Žiline

• Dňa 20.mája 2022 žiaci prvého stupňa spolu so svojimi triednymi pani učiteľkami navštívili bábkové divadlo. Známu rozprávku Snehulienka a sedem trpaslíkov mohli žiaci vidieť v modernom prevedení hercov, ktorých môžu poznať aj z televíznej obrazovky. Malí diváci odchádzali obohatení nie len novými poznatkami, ale najmä kultúrnym zážitkom. Veríme, že sme v nich vzbudili záujem o kultúrny život a návšteva divadla bude pre nich aj v budúcnosti príjemným spestrením.

• Eat well, feel good :-)

• Počas troch uplynulých mesiacov žiaci a žiačky 6. a 7. ročníka sa podieľali na realizácii projektu ,,EAT WELL, FEEL GOOD“ na projektovej platforme e-twinning. Cieľom medzinárodného projektu bolo získať vedomosti o zdravej výžive, naučiť sa pripravovať zdravé jedlá a oboznámiť sa s gastronómiou v iných krajinách. Spolupracovali sme so žiakmi z Poľska, Turecka, Španielska a Arménska. Žiaci sa zdokonalili v  informačno-komunikačných technológiách, precvičili si jazykové znalosti, spoznali nových ľudí, nové kultúry.

• Matičný sláviček, 17.05.2022

• Dňa 17.05.2022 sme sa zúčastnili 25. ročníka speváckej súťaže MATIČNÝ SLÁVIČEK. Reprezentovali nás: Dušan Greštiak 2.r, Klaudia Bušová 7.A, Klaudia Šprláková 6.A - ktorá získala krásne 2. miesto. Blahoželáme ♫

• Krajské kolo Biologickej olympiády

• Včera ,17.5.2022 sa konalo krajské kolo Biologickej olympiády ,kategórie E- v odbornosti botanika, zoológia, geológia v meste Čadca. Našu školu reprezentoval žiak 6.A. triedy Lukáš Šikyňa, ktorý skončil ako úspešný riešiteľ. K dosiahnutému úspechu blahoželáme Lukáš!

• "Save The Nature Live The Future"

• Naši deviataci sa počas uplynulých mesiacov zapojili do medzinárodného projektu eTwinning s názvom SAVE THE NATURE, LIVE THE FUTURE. Spolupracovali sme so školami z Turecka, Rumunska a Poľska. Úlohou projektu bolo zvýšiť povedomie o problémoch životného prostredia, ako aj uvedomiť si, aká dôležitá je príroda v našich životoch. Zatiaľ čo sme hľadali spôsoby riešenia environmentálnych problémov v našom okolí, ako aj v okolí naších partnerov, sme sa naučili pracovať s novými internetovými nástrojmi web 2.0. Pracovali sme v medzinárodných tímoch, komunikovali sme s ľudmi z rôznych kultúr, vytvorili sme spolu báseň a spoločným výsledkom nášho snaženia je medzinárodný Anglicko-Turecko-Rumunsko-Poľsko-Slovenský obrázkový slovník. Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa projektu a samozrejme ďakujeme aj našim deviatakom za ich ochotu a nadšenie počas všetkých aktivít.

• Medzinárodný deň mlieka

• MD mlieka sa pripomína vždy tretí májový utorok , a tento rok je to  práve dnes. Každý žiak našej školy dnes dostal jogurt a mohol  sa napiť mlieka podľa chuti. Farbu mlieka sme mali dnes všetci aj na sebe a prišli sme oblečení v bielom. Zásoby vápnika a iných živín sme takto dnes doplnili...

• Ako sme hrali divadlo

•  Naši malí bábkoherci dokázali „nemožné“. Na hodine slovenčiny oživili obľúbené rozprávkové postavičky, ktoré poznali ešte z čias raného detstva. Vodili bábky, ako naozajstní profesionáli. A tak Tri prasiatka, Červená čiapočka si opäť zahrali svoju životnú rolu v divadielku, v ktorej nechýbala opona.

Dramatizovaný literárny text piataci prerozprávali podľa scenára, alebo sa pokúsili o voľnú improvizáciu, čím dali priestor svojej fantázii a doplnili do rozprávky aj niečo vlastné.

O tom, že sa im naozaj darilo niet pochýb. Priložená fotodokumentácia je toho jasným dôkazom. Veď posúďte sami!

• Slávik Slovenska 2022

• Dňa 12.05.2022 sme sa zúčastnili okresného kola speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA 2022. Reprezentovali nás: Dušan Greštiak 2.r, Klaudia Bušová 7.A, Klaudia Šprláková 6.A - ktorá získala krásne 2. miesto. Blahoželáme.

• Deň matiek v ŠKD

• Ani my v ŠKD sme nezabudli na naše mamičky. Vyrobili sme pre nich srdiečka v drevených rámikoch. Ako sa nám vydarili si môžete pozrieť na fotkách.

• Základná škola s materskou školou, Hladovka 238
      • + 421 43 539 77 01 https://zshladovka.edupage.org
      • 238 027 13 Hladovka Slovakia
      • PhDr. Gabriela Pajdučáková zs@zs.hladovka.net Tel.: +421 43 539 77 01