• Vyhodnotenie zberov - bateriek, elektroodpadu, mobilov a  oleja
          • Vyhodnotenie zberov - bateriek, elektroodpadu, mobilov a oleja

Dňa 27. 6. 2024 sme vyhodnotili zbery za celý, aktuálny školský rok. V zbere bateriek na I. stupni boli najlepšími zberateľmi: Jakub a Šimon Botekovci, Adela Kubicová, Oliver Kratoň a Dávid Škrabek. Na II. stupni boli odmenení títo žiaci: Matias Kratoň, Gabriel Kalis, Timea Kubicová, Adela Šikyňová a Patrik Bakoš. V zbere elektroodpadu boli vyhodnotení títo žiaci: Matúš Chrenek, Lukáš Pajunk a Gabriel Kalis. Najlepší zberatelia mobilov boli: Dominik Drahula, Florián Korček, Dávid Pikula a Natália Hubjaková. A na záver bolo vyhodnotených 12 najlepších zberateľov oleja: Viktória Šimalová, Natália Škrabeková, Laura Nesetová, Matúš Kysel, Marek Harmata, Adam Šikyňa ml., Adam Šikyňa st., Lucia Šprláková, Adela Šikyňová, Adrián Šimala, Patrik Bakoš a Boris Tokarčík. Zberom akýchkoľvek recyklovateľných odpadov prispievame k šetreniu životného prostredia.

• Pravda a lož na sociálnych sieťach

Dňa 20.6.2024 do našej školy zavítal novinár Denníka N Vladimír Šnídl z Považskej Bystrice, ktorý sa venuje hoaxom a konšpiračným teóriam na slovenskom i českom internete. V prednáške sa zameral na princíp fungovania sociálnych sietí ako Facebook, Instagram, Tik Tok a upozornil žiakov na nástrahy kyberšikany, zosmiešňovania, či prehnaného sledovania videí na internete vo voľnom čase. Zdôraznil, že nie všetko, čo sa objaví na sociálnych sieťach je pravda.

• Didaktické hry na 1. stupni

Dňa 26.6.2024 sme v rámci didaktických hier navštívili kynologickú stanicu u pána Jána Jablonského, ktorý nám názorne ukázal aká je práca so psami náročná. V úvode nám pán Jablonský vysvetlil, že najdôležitejšie je utvoriť si so psíkom vzťah a až potom ho môžeme učiť jednotlivým povelom. Deti mohli psíkov pohladkať a tak sa náš zážitok z tejto veľmi príjemnej exkurzie ešte viac upevnil.

• Účelové cvičenie v prírode

Účelové cvičenie v prírode je zmenou v školskom stereotype, umožňuje načerpať energiu.Je dokázané, že vplyv prírody na duševné i fyzické zdravie človeka je veľký. Ak naučíme dieťa milovať prírodu, navštevovať a chrániť ju, vytvárame tým predpoklad pre jeho zdravšiu budúcnosť.

A naše decká si to naozaj užili. Slnko, vodu, kamarátov, opekané dobroty, odreté prsty v topánkach, žiadne zvonenie školského zvonca...Nuž, to je čaro posledného školského týždňa.

• Škola v prírode - Lendak

Dva roky ubehli ako voda a dňa 17. 6. 2024 sme vyrazili na týždeň plný zážitkov, výletov a
            rôznych aktivít v krásnom prostredí v okolí Lendaku. Ubytovaní sme boli v príjemnom rodinnom
            penzióne Harmónia. Počas celého týždňa sme navštívili Beliansku jaskyňu, Bachledovu dolinu -
            Chodník korunami stromov, Kráľovstvo lesa a cestou späť sme sa previezli lanovkou. Po
            spoločne strávenom týždni sme odchádzali unavení, ale zato plní krásnych zážitkov, spomienok,
            na ktoré budeme určite ešte veľmi dlho spomínať.

• Školský ples 2023/2024

Ples deviatakov býva už tradične dlho očakávanou udalosťou v živote najstarších žiakov našej školy, na ktorú sa tešia, ale i pripravujú. Ten náš sa uskutočnil v piatok dňa 14. 06. 2024.

Dievčatá zmenené na dámy a chlapci ako džentlmeni sa postavili pred svojich učiteľov i mladších žiakov, aby zatancovali svoj otvárací tanec. Prvý valčík zvládli na výbornú. Zábava, súťaže a tanec nemali konca-kraja. Na niektorých sa usmialo šťastie v podobe tomboly.

• Ako piataci nocovali v škole, 21. 6. 2024

Prespávačky v škole sú veľmi zábavné. Ide o špeciálne podujatia, pri ktorých deti prenocujú vo svojej škole so svojimi spolužiakmi a učiteľmi. Aj piataci si to chceli vyskúšať. Všetci sme sa zišli v škole okolo sedemnástej hodiny, priniesli sme si spacáky, vankúše aj pyžamá a pripravili sme si triedy. Večer sme začali sv. omšou a potom sme sa stretli v telocvični, kde sme hrali futbal aj vybíjanú. Dievčatá mali svoju malú talentovú šou. Potom nasledovala neskorá večera - palacinky so šľahačkou, ktoré si každý mohol natrieť čím chcel, sme zapili ovocným čajom. Pred polnocou sme ešte po skupinách v úplnej tme stihli absolvovať strašidelnú dráhu, ktorú pre nás vyrobili hlavne Dominik a Adam. Spať sa nám stále nechcelo a tak sme pokračovali v hraní rôznych hier ešte aj po polnoci. Unavení a spotení sme si po jednej ráno povedali, že je čas na malé občerstvenie v podobe sladkého melóna a až p

• Escape room - Únik z väzenia

Že sa súťažiť a zbierať body v celoročnej matematickej súťaži "Skúsenosť sa nenaučíš" oplatí, by nám vedeli porozprávať piati žiaci s najvyšším počtom bodov Šimon Drahula (6.A), Táňa Masláková (6.A), Sofia Šikyňová (5.), Tobias Kratoň (8.B) a Melánia Bušová (8.B). Ako odmenou dňa 18.6.2024 im bola pizza, či netradičný zážitok v Trstenej, kde sa spoločnými silami mali vyslobodiť z väzenia len pomocou rozumu, teda nájsť cestu úniku (escape plan). Pomocou zašifrovaných správ a indícií sa dopracovali ku číselným kódom, ktoré otvárali zámky až kým sa im nepodarilo odomknúť posledné dvere a dostať sa von. Za ich perfeknú spoluprácu si vyslúžili aj pochvalu, pretože skúsenosť sa nenaučíš, to musíš jednoducho zažiť :)